رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

پرونده "روحانی" روی میز قوه‌قضائیه

عضو کمیسیون حقوق و قضایی مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خبر داد: دولت قبلی باید در قوه قضائیه پاسخگو باشد.

1400/07/21
|
18:12
|

کاظم دلخوش، عضو کمیسیون حقوق و قضایی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" در برنامه زنده "رویداد" در خصوص ممنوعیت خروج مسئولان نظام پس از اتمام مسئولیت شان اظهار کرد: قانون مالکیت صنعتی و برخورد با خلاف کاران اقتصادی جز موارد اصلاح است که در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.

ممنوع الخروج کردن مسئولین در مواردی که ممکن است تخلفاتی صورت گیرد، به تازگی در دستور کار قرار گرفته است و در صد اصلاح این بخش هم هستیم تا به زودی در معرض رأی نمایندگان قرار دهیم.

وی افزود: یکی دیگر از کارها که گزارش آن در صحن مجلس قرائت شد، عملکرد دولت گذشته بود که مبنی بر مصوباتی می گردد که تصویب ولی اجرایی نشده است و گزارش آن در صحن ارائه و به قوه قضایئه خواهد رفت.

دولت قبلی باید در قوه قضائیه پاسخگو باشد و بستگی دارد به چه صورت پاسخ داده و مسئله مطرح شود!

دلخوش ادامه داد: در ارتباط با رمز ارز ها نیز بحث های مفصلی در کمیسیون شکل گرفت و لوایح قضایی با کشورهای دیگر از مواردی است که از اصول قانون اساسی می باشد و ما در کمیسیون قضایی در شرایط فعلی پیگیر آن هستیم و مرکز پژوهش های مجلس و شورای نگهبان نماینده هایی در جلسات خواهند داشت.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: احتمال دارد در آینده نزدیک ماده 29 قانون راهنمایی و رانندگی و سند خودرو وارد دستور کار کمیسیون شود که در فرصت مقتضی اعلام خواهد شد.

دسترسی سریع
رویداد