بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

فرماندار شهر قم با اشاره به دیدار با مقام معظم رهبری: مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان هنوز مردم ایران را نمی شناشند

فرماندار شهر قم گفت: رهبر انقلاب فرمودند دشمنان هنوز مردم ایران را نمی شناسند و تمام برنامه ریزی هایشان برعکس جواب می گیرند و همواره مردم با درایت و تبعیتشان از ولایت و اعتقادشان به نظام و اهل بیت، محاسبات دشمن را نقش بر آب کردند.

1397/10/20
|
15:25

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع دیدار مردم قم با مقام معظم رهبری در سالروز 19 دی و با حضور رضا سیار فرماندار شهر قم به روی آنتن رفت.

رضا سیار با اشاره به قیام مردم قم در نوزدهم دی ماه سال 1356 یادآور شد: بعد از قیام حضرت امام خمینی در 15 خرداد 1342 و دوران اختناقی که هنوز زمینه قیام عمومی مردم فراهم نبود، بعد از 14 سال با اهانتی که سرسپرده نظام طاغوت، رشیدی مطلق در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار به حضرت امام کرده بود، مردم قم در اعتراض به این اهانت و چاپ این مقاله توسط آن روزنامه به دفاتر مراجع معظم تقلید مراجعه کردند و اعتراضات خود را از دفاتر مراجع شروع کردند.

وی افزود: دو روز بعد از چاپ این مقاله، مردم در دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی گرد هم آمدند و ایشان سخنرانی قرایی را بیان کردند و حرکت مردم از همان جا آغاز شد و در چهار راه شهدا با نیروهای شاه و عوامل مزدور شهربانی و ساواک درگیر شدند و با تقدیم شهدا، آغازگر یک حرکت انقلابی وسیع شدند.

فرماندار شهر قم اظهار داشت: بعد از چهلم شهدای قم، مردم تبریز نیز اعتراضات خود را شروع کردند و با گسترش اعتراضات مردمی، سیل خروشان انقلاب آغاز و نهایتا با ورود حضرت امام در 22 بهمن شاهد پیروزی انقلاب و مردم بودیم.

وی با بیان اینکه امسال سی و یکمین سال است که مردم قم برای پاسداشت قیام 19 دی که آغاز حرکت انقلاب بود برای تجدید بیعت با مقام معظم رهبری و میثاق با راه حضرت امام، خدمت رهبر معظم انقلاب می رسند، اضافه کرد: امسال هزار نفر از مردم قم به نمایندگی از یک میلیون و 300 هزار نفر ساکنین استان قم، خدمت ایشان شرف یاب شدیم.

سیار در گفتگو با رادیو گفت و گو خاطر نشان شد: ایشان در فرمایشات خود به جایگاه و نقش مردم قم و جایگاه حوزه علمیه و نقش این شهر در انقلاب و در موضوع نظام جمهوری اسلامی و در جهان اشاره کردند و به اهمیت و خواستگاه این شهر مقدس در کنار حرم مطهر حضرت معصومه (س) و حوزه علمیه پرداختند.

وی به برخی از بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری به زبانی بسیار ساده و به درستی اشاره فرمودند که رژیم آمریکا و استکبار جهانی همواره چه در قبل از انقلاب و چه بعد از آن به ایران، طمع داشته و همواره خواسته تا به نوعی حرکت مردم را که منبعث از انقلاب ناب است منحرف کند.

فرماندار شهر قم افزود: استکبار جهانی و در راس آن آمریکا، بعد از انقلاب توطئه های مختلفی توسط گروهک ها و منافقین داشتند و سپس با تحمیل 8 سال جنگ و موضوع تهاجم فرهنگی که بسیار گسترده برای ایران برنامه ریزی کرده بودند و بعد از آن موضوعات مختلفی از جمله انتخابات 88 و مداخله در انتخابات به دنبال براندازی نظام بودند و هستند.

وی به تاکید رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند دشمنان هنوز مردم ایران را نمی شناسند و تمام برنامه ریزی ها و اتاق فکر هایشان و پیش بینی هایی که روی ایران دارند، برعکس جواب می گیرند و همواره مردم با درایت و تبعیتشان از ولایت و اعتقادشان به نظام جمهوری اسلامی و به اهل بیت، محاسبات دشمن را نقش بر آب کردند.

سیاری متذکر شد: امروز باید همان طور که مقام معظم رهبری فرمئودند با تکیه بر جوان ها و تولید داخلی بتوانیم عین توفیقی که در حوزه نظامی از تحریم دشمن در هشت سال دفاع مقدس بدست آوردیم و یک کشور قدرتمند نظامی از نظر تسلیحات هستیم، بتوانیم در حوزه اقتصاد، صنعت خود کفا باشیم و به قول ایشان کاری کنیم که دنیا به ما وابسته باشد.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی