سینما معیار پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

سينما معيار

یك تهیه‌كننده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: یک تهیه‌کننده‌ بی‌تجربه به کلِ سینما آسیب می‌زند

خسرو امیرصادقی با اشاره به طرح یکپارچه شدن تهیه‌کنندگان، اظهار داشت: صنف تهیه‌کنندگان ارث پدری هیچ کس نیست و لازم است تا جوانان با تفکرات و اندیشه‌های نو به این عرصه ورود پیدا کنند.

1399/06/22
|
11:45
|

برنامه "سینما معیار" با موضوع طرح یکپارچگی تهیه‌کنندگان، با حضور خسرو امیرصادقی (تهیه‌کننده و بازیگر سینما) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

خسرو امیرصادقی در برنامه «سینما معیار» با اشاره به سوابق کاری خودش، گفت: من در 17 مجموعه تلویزیونی حضور داشتم.

وی با اشاره به این که آخرین بازی من در سریال «پایتخت» بود، افزود: برای اولین بار با بازی در سریال «مشتی به تهران می‌آید» به تلویزیون ایران وارد شدم.

این بازیگر اضافه کرد: در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی در رادیو حضور فعال داشتم.

وی با اشاره به سری هفتم سریال پایتخت، توضیح داد: تا به امروز و تا جایی که من اطلاع دارم در مورد تولید «پایتخت 7» برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری نشده است.

خسرو امیرصادقی با بیان این که «پایتخت 6» با جوسازی و حاشیه‌های متعددی مواجه شد، ادامه داد: فیلم‌برداری «پایتخت 6» از آذرماه سال گذشته شروع شد.

وی اضافه کرد: اگر برای تولید سری هفتم پایتخت تصمیم گرفته شود و فیلم‌نامه آمده باشد، تولید «پایتخت 7» با مانع یا مشکل رو به رو نمی‌شود.

این تهیه‌کننده در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «سینما معیار» با اشاره به موضوع یکپارچه شدن فعالیت تهیه‌کنندگان، توضیح داد: امیدوارم طرح یکپارچه شدن تهیه‌کنندگان به مراحل خوبی برسد.

وی افزود: برخی از افراد اعتقاد دارند که طرح یکپارچگی تهیه‌کنندگان از سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده است، در حالی که چنین موضوعی صحت ندارد و هر چهار تشکل تهیه‌کنندگان در این موضوع به جمع‌بندی رسیده‌اند.

خسرو امیرصادقی با اشاره به این که ما در صنف تهیه‌کنندگان به دنبال نگاه‌های نو هستیم، اظهار داشت: صنف تهیه‌کنندگان ارث پدری هیچ کس نیست و لازم است تا جوانان با تفکرات و اندیشه‌های نو به این عرصه ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: منظور من از جوانان این نیست که هر شخص با سن 20 یا 30 ساله به هیئت رئیسه ورود پیدا کند.

این تهیه‌کننده تاکید داشت: تهیه‌کننده شدن کار ساده‌ای نیست و در تمام دنیا تهیه‌کننده در تولیدات سینمایی و تلویزیونی در راس هرم قرار می‌گیرد.

امیرصادقی تصریح کرد: فعالیت یک تهیه‌کننده‌ی بی‌تجربه در فضای حرفه‌ای پیامدها و آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به سینما وارد می‌کند.

وی با اشاره به توسعه فضای مجازی در دنیا، اظهار داشت: متاسفانه امروزه بسیاری از افراد با حضور و فعالیت در فضای مجازی کوچک‌تری خبر موجود در سینما را به یک حاشیه بزرگ در رسانه‌ها مبدل می‌کنند.

این بازیگر در مورد شایعات اخیر محمدرضا فروتن در فضای مجازی، توضیح داد: من سرمایه‌گذار فیلم «قرمز» بودم و از آن سال‌ها محمدرضا فروتن را می‌شناسم و می‌دانم که چنین شایعه‌ای در مورد او صحت ندارد.

وی اضافه کرد: بدون شک محمدرضا فروتن یک فیلم بازی کرده است و افرادی برای داغ کردن فضای مجازی و رسانه‌ها این دست از شایعات را درست کرده و منعکس کرده‌اند.

دسترسی سریع
سینما معیار