صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

شاهرخی گفت: از آنجایی که متولی امور جوانان باید هماهنگ کننده و ناظر سایر نهادها باشد در قالب معاون ریاست جمهوری دارای اختیارت و امکانات بالاتر و عملکرد موثرتر خواهد بود.

علی شاهرخی با حضور در برنامه " مناظره " با موضوع آخرین وضعیت طرح انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش ، با بیان اینکه موضوع جوانان فرابخشی است ، عنوان کرد : وزارت ورزش و جوانان ضمن اینکه متولی امور مربوط به جوانان است ، وظیفه هماهنگی میان نهادها و وزارتخانه های مرتبط با حوزه جوانان را نیز بر عهده دارد که یک کار فرابخشی است.

مشاور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص تبدیل این معاونت به سازمان گفت : با معاونت وزارت خانه و ساختار فعلی نمی توان انتظار چندانی در خصوص انجام مسئولیت ها داشت چراکه اختیارات رئیس سازمان جوانان به عنوان معاون رئیس جمهور که در جلسات هیئت دولت حضور دارد و تنها متولی امور جوانان است قابل قیاس با معاون وزیر نیست.

شاهرخی در بخش دیگری از برنامه مناظره رادیو گفت و گو در خصوص روند طرح انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش گفت: این طرح با حدود 80 امضا به هیات رئیسه شده است و دولت نیز همچنان به عنوان موافق این تفکیک در نشست های کمیسیون های مربوطه شرکت کرده است. امروز بخش زیادی از مجلس به این نتیجه رسیده اند که ادغام کار درستی نبوده است و ما باید حوزه جوانان را جداگانه تعریف کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر نگاه هماهنگ کننده و ناظر به وزارت ورزش و جوانان داشته باشیم ، طبیعتا در لباس معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان می تواند موثرترعمل کند تا یک وزیر.اما اگر قدرت اجرایی برای این نهاد قائل شوید مطمئنا وزیر راحتتر می تواند در حوزه موضوعات اجرایی ورود کند.

در ادامه برنامه ، مهدی هژبری به خصوصیات حوزه ورزش اشاره کرد و گفت : ورزش در کنار هر بخشی قرار بگیرد پررنگ تر دیده می شود. همانطور که به بخش جوانان در کنار ورزش کمتر توجه شده است. باید اعتراف کرد ایجاد وزارت ورزش و جوانان اقدام درستی نبود و سبب تضعیف هر دو بخش شد.

وی با تاکید بر اینکه حوزه ورزش آسیب بیشتری از این ادغام دیده است ، عنوان کرد : وزارت ورزش به صورت حرفه ای متولی ورزش نیست و قدرت اجرایی ندارد. در واقع در گذشته شخص اول ورزش کشور معاون رئیس جمهور بود و می توانست امتیازاتی را از وزارتخانه های دیگر بگیرد و اشراف بیشتری داشته باشد.

سردبیر روزنامه خبر ورزشی به نظارت نادرست مجلس اشاره کرد و گفت : نماینده مجلسی که به دلیل یک موضوع در بازی فوتبال استقلال و پرسپولیس وزیر را به مجلس می کشاند و توضیح می خواهد در واقع او را در مسیر نادرستی قرار داده است چرا که به وزیر القا می شود به هر موضوعی وارد شود تا توسط نمایندگان مجلس مورد بازخواست قرار نگیرد.

هژبری ادامه داد : امروز وزیر برای کوچکترین مسائل باید پاسخگو باشد . به عنوان مثال نمایندگان مجلس به دلیل عملکرد ضعیف یک باشگاه ورزشی به راحتی وزیر را استیضاح می کنند.گرچه پاسخگو بودن خوب است اما از بین رفتن وقت وزیر برای کوچکترین مسائل باعث آسیب به ورزش شده است.

وی با این موضوع که انتزاع سبب تخصصی تر شدن عملکرد حوزه جوانان می شود مخالفت کرد و گفت : در صورتی این موضوع صحت دارد که بپذیریم وزیر ورزش در شرایط فعلی با افراد متخصص همکاری نمی کنند.

مرتبط با این خبر

  • تصویب اساسنامه وزارت ورزش در یک قدمی صحن علنی مجلس

  • فدراسیون فوتبال به قانون منع بکارگیری بازنشستگان تمکین کند

  • تاثیر اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان بر ورزش قهرمانی

  • از تاج خواهش می کنم استعفا دهد

  • طرح تفکیک وزارت ورزش به کمیسیون آموزش می رسد

  • مهاجرت امثال علیرضا فغانی منتج به افزایش دانش حرفه ای می شود

  • ورزش در سنین کم، باعث کاهش بحران های نوجوانی می شود

  • شورای شهر بجای عکس گرفتن با دوچرخه ورزش را نهادینه کنند!

  • شهرت سلبریتی ورزشکار نتیجه سالها تلاش است

  • قهرمانان کشتی از صندوق حمایت وزارت ورزش بی خبرند