از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو

هنگامه سربلندي

استاد دانشگاه مطرح كرد: این ملت با وابستگی به استعمار نسبت معکوس دارد

استاد دانشگاه گفت: در طول تاریخ این کشور، ملتی بودند که همواره علیه استعمار و وابستگی قیام کردند. این ملت با وابستگی به استعمار نسبت معکوس دارد و در تمام دوران به هویت دینی خودش، بسیار حساس بوده است.

1397/11/22
|
11:18

ویژه برنامه «هنگامه سربلندی» رادیو گفت و گو به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور دکتر یاسری استاد دانشگاه به روی آنتن رفت.

یاسری با بیان اینکه اصلی ترین عاملی که اشتباهات مکرر و در پی روسای جمهور ایالات متحده آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی را می بینیم، اختلال دستگاه محاسباتی این افراد است، گفت: این اولین بار نیست و 40 سال است که مسئولین حاکم بر نظام سلطه و دولت آمریکا و همچنین همه وابستگان به آن ها، از تروریست های منافق تا رژیم های مرعوبی مثل صدام که در مقابل ما ایستادند، همه اینها بنا بود سه ماهه، دو هفته ای، سه هفته ای، سه روزه بیایند و تهران را تصرف بکنند اما این اتفاق نیفتاد. علت در اشتباه دستگاه های محاسباتی است که اینها دارند و وقتی ما تحلیل های اینها را می شنویم از هیچ بن مایه علمی موثق و دقیقی تبعیت نمی کند.

وی تاکید کرد: البته ملت عزیز و ملت بزرگ ایران هم همواره اثبات کردند که دشمنان خودشان را عجیب به اشتباه می اندازند. یعنی هم ملت غیر قابل پیش بینی است و هم دشمن، دشمنی است که متاسفانه از روش های غیر دقیق و دستگاه های محاسباتی دارای غلط دارد پیروی می کند و بر اساس آن پیش بینی می کند و همواره هم پیش بینی هایش با شکست مواجه می شود.

این استاد دانشگاه به ظرفیت های کشور و مردم ایران در مقابله با دشمنان اشاره و عنوان کرد: جورج بوش پدر می گوید وقتی از رئیس سازمان CIA دلیل این موضوع را که چرا نتوانستند انقلاب ایران را پیش بینی بکنند، پرسیدم. او یک پاسخ داد، آنچه که در ایران اتفاق افتاده یک بی تعریف است. کامپیوترهای CIA آن را نمی فهمند.

وی افزود: انقلاب ایران تنها نهضت آن ها نبوده، در طول تاریخ این کشور، ملتی بودند که همواره علیه استعمار و وابستگی قیام کردند. محققین غربی که روی این نهضت ها تحقیق کردند باید می فهمیدند که این ملت با وابستگی به استعمار نسبت معکوس دارد.

یاسری در ادامه با اظهار به اینکه این ملت در تمام دوران خودش به هویت دینی خودش، بسیار حساس بوده است، گفت: متاسفانه پهلوی به شکل کاملا غیر عقلایی هم استقلال این ملت را زیر سوال بردند و هم سعی کردند تا هویتی دینی این ملت را از بین ببرند و قطعا انقلاب ایران، در ادامه نهضت های این ملت، واکنشی بود در برابر رفتار غیر عقلایی غرب در سلب استقلال ایران و سلب هویت ملی ما که این هویت هویت مذهی بوده است.

وی خاطر نشان شد: از آن زمان تا به اکنون، ملت ایران، میدان را برای بروز استقلال باز کرد و لذا در بعضی از عرصه ها به رتبه یک جهان رسیده است. و همچنین در عرصه های دینی مشاهده می کنیم، صحنه هایی عجیبی از حضور و بروز هویت دینی مردم و این مبنای این حرکت است و اگر دشمن نمی خواهد این را بفهمد هر روز در اشتباه خودش دست و پا خواهد زد و نخواهد توانست اهدافش را محقق کند.

دسترسی سریع
هنگامه سربلندی