صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

جانشین مرکز راهبردی سازمان بسیج اظهار داشت: هر چقدر دشمن و آمریکا بر ملت ایران فشار بیاورد، هم در داخل و هم در خارج ما بیشتر به اهدافمان می رسیم.

ویژه برنامه «هنگامه سربلندی» رادیو گفت و گو به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور داوود گودرزی جانشین مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین به روی آنتن رفت.

گودرزی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از همان ابتدا یک حرف نو و یک حرکت نویی در تمام دنیا بود، اظهار داشت: بر خلاف مسیری که نظام سلطه و جریان استکبار برای دنیا طراحی کرده بود و فکر می کردند که دیگر آخر دنیا است و دارند همه منافع را به سمت خودشان جهت می دهند، انقلاب اسلامی با صحبت هایش، یک جریان جدیدی و یک خون تازه ای در رگ های همه ملت های مستضعف و ستمدیده دنیا جاری و ساری کرد.

جانشین مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان شد: این انقلاب، برخلاف خیلی از حرکت های دیگر، ریشه در دیانت و دینداری مردم داشت و یک حکومت دینی و مردمی سرکار آمد.

وی متذکر شد: اگر می خواهید در دنیا تمدن سازی کنید باید هم سخن نو داشته باشید و هم به جایی تکیه کنید که برای همه عرصه ها و همه شرایط حرف داشته باشد و آن دین اسلام است و آمده تا همه قله های دنیا را فتح بکند و برای همه جوامع حرف داشته باشد. مردم ایران، ثابت کردند که با پشتبانی دین شان به پشتیبانی رهبر دینی شان آمدند و این حرکت را شروع کردند.

گودرزی با اشاره به اینکه ملت ایران حرف و پیام های جدیدی برای دنیا داشت، عنوان کرد: حرف ملت ایران این بود که ما نمی خواهیم زیر یوق استکبار باشیم. ما نمی خواهیم زیر چکمه های سربازان آمریکایی زندگی کنیم، ما می خواهیم مردم مستقلی باشیم. ما برای اداره جامعه خودمان بر اساس اندیشه های دینی خودمان می خواهیم رفتار کنیم و ساختار و سازمان داشته باشیم. این حرف ها در دنیا تازگی داشت. به همین خاطر است که جوان های مختلف در کشور های دنیا، کم کم، متوجه این پیام شدند.

وی با اشاره به فرمول نتیجه مثبت گرفتن از تبلیغات منفی غرب و استکبار در صدور انقلاب، تصریح کرد: حجم زیاد فشار دشمن در طول این 40 سال روی ملت ایران خود به خود باعث شد تا حرف های ما بهتر هم شنیده شود. این ها فکر می کردند که می توانند ملت ایران و این نظام را سرنگون کنند.

جانشین مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: حجم دشمنی ها و فشارها را زیاد کردند، اسلام هراسی و ایران هراسی را زیاد کردند غافل از اینکه همین کارها باعث می شود مردم متوجه شوند که در ایران مگر چه خبر است که انقدر مخالفت می کنند. مگر این ها غیر از اینکه می خواهند استقلال داشته باشند چه چیزی می خواهند که شما تمام هم و غم تان را گذاشته اید تا این ملت را سرنگون کنید و این خود به صدور پیام انقلاب کمک کرد.

وی با تاکید بر اینکه هر چقدر دشمن و آمریکا بر ملت ایران فشار بیاورد، هم در داخل و هم در خارج ما بیشتر به اهدافمان می رسیم، گفت: آن ها در شبکه های اجتماعی و در عملیات روانی شان دارند وانمود می کنند که ایران رو به فروپاشی است. اگر ما رو به فروپاسی بودیم نیازی نبود که آن ها این همه علیه ما لشکر کشی کنند.

گودرزی افزود: معلوم است که ایران دارد رشد می کند و خود آن ها دارند در اندیشکده هایشان دارند اذعان می کنند روند قدرت یابی ایران رو به رشد است و آن ها با این فشار ها دارند ثابت می کنند که ملت ایران دارد روی اهدافی که خودش طراحی کرده مصمم تر می شود.

وی با اشاره به تعریف انقلاب در نگاه مردم ایران، خاطر نشان شد: انقلاب یک حرکت دفعی نبود که ما در سال 57 انقلاب کردیم و تمام شد، ما یک حرکت تدریجی را شروع کردیم. انقلاب یک موجب زنده و در حال حرکت است و ما مدام در حال انقلاب هستیم.

جانشین مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: فرش قرمز زیر پای پایمان پهن نشده بود و قرار نبود همان شب 22 بهمن 57 همه مشکلات حل شود، ما یک رژیم وابسته جنایتکار را سرنگون کرده بودیم و می خواستیم بر اساس دین و ارزش های خودمان یک حکومت پیاده کنیم و حتما این کار سخت و زمان بری است.
وی با بیان اینکه نگاه جوان سال 97 همان نگاه جوان سال 56 و 57 است، اظهار داشت: جوان سال 57 در مرحله پیروزی انقلاب سهیم بود و ما در مرحله تحقق اهداف و ادامه مسیر انقلاب سهیم هستیم. هیچ تفاوتی ندارد، انقلاب همان انقلاب است، مسیر دارد می رود و حتما سختی دارد و دشمن تمام تلاشش را می کند منتها اگر ما در داخل متحد و منسجم باشیم حتما این مسیر به سرعت طی خواهد شد.

مرتبط با این خبر

  • انقلاب اسلامی، الگویی عملی برای سایر کشورهای جهان در عرصه مقاومت است

  • علاوه بر مسئولین مردم هم باید در برابر فشارهای بی سابقه استکبار مقاومت کنند

  • بازگرداندان دین به حیات سیاسی اجتماعی از آثار انقلاب بود

  • مستقل ترین کشور جهان از جهت استقلال سیاسی هستیم

  • انقلاب اسلامی ایران؛ الگویی برای رهایی همه ملت ها از یوغ استکبار و استعمار جهانی است

  • 22بهمن؛ تجدید پیمان مردم با آرمان های انقلاب و تاکید بر همبستگی برای عبور از مشکلات

  • این ملت با وابستگی به استعمار نسبت معکوس دارد