صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

علی مطهری اظهار داشت: در 40 ساله انقلاب تاکنون چنین فشاری بر ایران وارد نشده و مسئولان موظفند تا معیشت متعادلی برای مردم ایجاد کنند ولی مردم هم باید توجه داشته باشند که فشارهای خارجی بسیار سنگین است و نیاز به همکاری و مقاومت آنها هست.

ویژه برنامه «هنگامه سربلندی» رادیو گفت و گو به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور دکتر علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

علی مطهری، راهپیمایی بزرگ مردم در روز 22 بهمن را پاسخی به ترامپ و پمپئو و بولتن در آمریکا مطرح کرد و گفت: آمریکایی ها می خواستند با فشارهای مالی و بانکی که بر ایران می آورند مردم را وادار به شورش علیه حکومت بکنند و امروز می بینیم که برعکس شده و مردم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از نظام و حکومت خودشان دفاع می کنند و نشان دادند که به راه خودشان ایمان دارند و فریب آمریکا و ترامپ و دوستان ایشان را نمی خورند.

وی با بیان اینکه مسئولان تلاش خود را برای خدمت به مردم انجام می دهند منتها فشارهای خارجی بسیار زیاد است، اظهار داشت: فشارهای مالی و بانکی بسیار زیاد است. در چهل ساله انقلاب تاکنون چنین فشاری بر ایران وارد نشده است و مسئولان باید در تلاش خودشان اضافه کنند.

نایب رئیس دوم مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه مردم هم باید در برابر این فشار ها مقاومت کنند، تصریح کرد: مسئولان موظف هستند تا یک معیشت متعادل را برای مردم ایجاد کنند ولی مردم هم باید توجه داشته باشند که فشارهای خارجی بسیار سنگین است و نیاز به همکاری و مقاومت آن ها هم هست.

وی در خاتمه به مردم توصیه کرد: مردم همانطوری که عظمت انقلاب اسلامی را تا به امروز درک کردند و در شرایط سخت وارد صحنه شدند، از این به بعد هم همین شکل باشد و رشد سیاسی و اجتماعی خودشان را به خوبی نشان دهند. شرایط امروز را بخوبی درک کنند اگر از این بحران پیروز بیرون بیاییم به عنوان یک قدرت بزرگ در دنیا مطرح خواهیم شد.

مرتبط با این خبر

  • انقلاب اسلامی، الگویی عملی برای سایر کشورهای جهان در عرصه مقاومت است

  • بازگرداندان دین به حیات سیاسی اجتماعی از آثار انقلاب بود

  • مستقل ترین کشور جهان از جهت استقلال سیاسی هستیم

  • انقلاب اسلامی ایران؛ الگویی برای رهایی همه ملت ها از یوغ استکبار و استعمار جهانی است

  • تبلیغات منفی غرب و استکبار در صدور انقلاب نتیجه معکوس داده است

  • 22بهمن؛ تجدید پیمان مردم با آرمان های انقلاب و تاکید بر همبستگی برای عبور از مشکلات

  • این ملت با وابستگی به استعمار نسبت معکوس دارد