صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز مردم دیگر کشورها ملاحظه می کنند، می شود کشوری مقابل ابرقدرت ها بایستد، حرف خود را پیش ببرد و علیرغم خواست آمریکا بر پیچیده ترین دانش های امروز جهان مسلط شود و بتواند کشور را اداره کند.

ویژه برنامه «هنگامه سربلندی» رادیو گفت و گو به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور دکتر علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

علاءالدین بروجردی با یادآوری اینکه نباید فراموش کنیم که این انقلاب متعلق به ملت است، تصریح کرد: مردم با تقدیم ده ها هزار شهید، بهترین جوان های ملت این انقلاب را به وجود آوردند و در سخت ترین شرایط آن را حفظ کردند و در دوران سخت جنگ تحمیلی، در شرایط سخت جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا علیه ملت ما، آن ها محکم و استوار به این دلیل ایستادند که خودشان انقلاب را به وجود آوردند و علاقه مندند انقلاب را حفظ کنند و آن را ادامه دهند چون عزت همه ما، حفظ تمامیت ارضی در گرو انقلاب اسلامی است.

وی با اظهار به اینکه عملا انقلاب اسلامی به عنوان الگویی برای دیگر کشورها نیز هست، گفت: کشورهای منطقه ملاحظه می کنند علی رغم داشتن ثروت های هنگفت، مخازن عظیم نفت و گاز و امکانات گسترده مالی، از عزت و از استقلال برخوردار نیستند. آمریکایی ها در بیشتر کشورهای منطقه با داشتن پایگاه در مقدرات آن ها حاکم بودند، همانگونه که در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، 60 هزار مستشار آمریکایی در این کشور بر همه مقدرات کشور ما حاکم بود. نفت ما، در اختیار رژیم صهیونیستی بود و ما عزت و استقلال نداشتیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: امروز مردم دیگر کشورها ملاحظه می کنند، می شود کشوری در مقابل ابرقدرت ها بایستد، حرف خود را به پیش ببرد، علی رغم خواست آمریکا بر پیچیده ترین دانش های امروز جهان از جمله دانش هسته ای، دانش نانو تکنولوژی، دانش ماهواره و بسیاری از دانش های انحصاری جهان، مسلط بشود و بتواند کشور را اداره کند.

وی از اقتصاد به عنوان حلقه ضعیف در کشور یاد کرد و متذکر شد: باید مسئولین کشور، چه مجلس، چه دولت، چه قوه قضائیه در این زمینه طرح نویی درافکنند و از این گذرگاه سخت هم عبور کنیم.

بروجردی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی در کشور، تاکید کرد: باید در کنار مردم، از روش امام و مقام معظم رهبری در ساده زیستی استفاده کنیم و همه توان و ظرفیت خود را بکار بگیریم برای اینکه بتوانیم به این ملت بزرگ خدمت کنیم.

مرتبط با این خبر

  • علاوه بر مسئولین مردم هم باید در برابر فشارهای بی سابقه استکبار مقاومت کنند

  • بازگرداندان دین به حیات سیاسی اجتماعی از آثار انقلاب بود

  • مستقل ترین کشور جهان از جهت استقلال سیاسی هستیم

  • انقلاب اسلامی ایران؛ الگویی برای رهایی همه ملت ها از یوغ استکبار و استعمار جهانی است

  • تبلیغات منفی غرب و استکبار در صدور انقلاب نتیجه معکوس داده است

  • 22بهمن؛ تجدید پیمان مردم با آرمان های انقلاب و تاکید بر همبستگی برای عبور از مشکلات

  • این ملت با وابستگی به استعمار نسبت معکوس دارد