فردای روشن هر روز از ساعت 13:15 به مدت 10 دقیقه

رادیو گفت و گو

فرداي روشن

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام : وجود مدیریت کارآمد و جهادی از ملزومات جهش تولید در کشور است

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد : در راستای تحقق جهش تولید در کشور ، باید موضوع تحقق دولت الکترونیک در کشور را جدی تر بگیریم و از ظرفیت‌های موجود در این زمینه به نحو شایسته تری استفاده کنیم.

1399/01/06
|
11:51
|

حجت الاسلام یدالله حبیبی، در مصاحبه با ویژه برنامه شعار سال «فردای روشن » رادیو گفت و گو ، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید اظهار کرد : چندین سال است که سیاست مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ها معطوف به مسائل اقتصادی است و این فرصتی است که باید همه از آن برای حل مشکلات اقتصادی کشور استفاده کنیم .

این استاد دانشگاه با بیان اینکه با توجه به ضعف ها و چالش هایی که در حوزه اقتصادی با آن روبرو هستیم، این موضوع باعث شده است که دشمن بخواهد از این مسئله برای ضربه زدن به ایران و یا به قول خودشان ایجاد تغییر رفتار در جمهوری اسلامی ایران استفاده کند، افزود: در امر تولید می بایست از صادرات مواد اولیه به صورت خام جلوگیری شود و قوانین دست و پا گیری که در کشور در زمینه تولید وجود دارد، برطرف شود.

وی با بیان اینکه در امر جهش تولید می بایست در ساختار بروکراسی کشور اصلاحات ایجاد شود و ضوابط اجرایی زائد برداشته شود ،افزود : یکی از چالش ها و خاکریز هایی که کشور را در زمینه تولید زمین‌گیر می‌کند سیستم اداری دست و پا گیر کشور است.

حبیبی با تاکید بر اینکه در راستای موضوع جهش تولید باید اهمیت بیشتری بر تحقق دولت الکترونیک قائل شویم و از ظرفیت های موجود در این حوزه به نحو شایسته تری استفاده کنیم ، ادامه داد: موضوع ایجاد کسب و کار در فضای مجازی مسئله ای است که نباید از آن غفلت کنیم.

مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام به موضوع اهمیت حمایت از صنایع خرد و متوسط در امر تولید اشاره کرد و گفت : ما کشوری هستیم که دارای ظرفیت بالای انسانی و نخبگان است و با توجه به امکانات کشور می توانیم زنجیره تولید در کشور را کامل کنیم البته در این راستا ضروری است نظام توزیع را نیز کارامدتر کنیم .

حبیبی همچنین تصریح کرد: در راستای تحقق جهش تولید به مدیریت کارآمد و جهادی نیازمندیم و در این راستا لازم است است که ضعف ها را جبران کرده و جهاد گونه در این مسیر حرکت کنیم به نحوی که دیگر دشمن فکر نکند از طریق مسائل اقتصادی می تواند به ما آسیب وارد کند.

دسترسی سریع
فردای روشن