روزنه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه

رییس پژوهشگاه رویان: نیاز بود شرکت‌های دانش‌بنیان قدیمی کنار شرکت‌های نوپا قرار گیرند

عبدالحسین شاهوردی در خصوص افتتاح پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی گفت: نیاز بود که یک اکوسیستمی تهیه کنیم تا شرکت‌های دانش بنیانی که قدیمی‌تر و حرفه‌ای‌تر بودند در کنار شرکت‌های نوپا قرار گیرند.

1398/10/24
|
16:30

رییس پژوهشگاه رویان در مجله علمی و خبری «روزنه» رادیو گفت‌وگو بیان کرد: پس از سه دهه تلاش و تحقیق، پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی این قابلیت را پیدا کرد تا علاوه بر اینکه می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات را در مراکز خدمات تخصصی مجموعه بدهد بتواند وارد بازار نیز بشود.

وی افزود: یکی از مزیت‌های این پژوهشگاه این است که مرکز تحقیقاتش در کنار مرکز خدمات تخصصی‌اش قرار دارد و بسیاری از سوالات تحقیق از دل مرکز خدمات تخصصی خارج و و دنبال می‌شود.

او در رادیو گفت‌وگو تصریح کرد: شرکت دانش بنیان بنیاخته‌های رویان یکی از کارهایش آماده‌سازی و نگهداری خون بند ناف از سلول‌های بنیادی است. شرکت‌هایی که اکنون حرفه‌ای هستند و به بازار ورود پیدا کردند علاوه بر اینکه می‌توانند یک اشتغال مولد پویا را داشته باشند در عین حال از خروجی‌هایشان می‌توانند برگردند و پژوهش‌هایی که در این راستا است مورد حمایت قرار دهند. ما امیدواریم که این اتفاق بیفتد.

شاهوردی گفت: شرکت‌های دانش بنیان نوپایی که شکل گرفته بودند به شکل پراکنده کار می‌کردند و بعضی از محصولاتشان نیز در رویان استفاده می‌شد ولی نیاز بود که یک اکوسیستمی تهیه کنیم تا شرکت‌های دانش بنیانی که قدیمی‌تر و حرفه‌ای‌تر بودند در کنار شرکت‌های نوپا قرار گیرند.

دسترسی سریع
روزنه