صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه ها از ساعت 19:000 به مدت 90 دقیقه

خواننده جوان کشورمان مهم ترین اتفاق حوزه موسیقی در سالهای اخیر را تولیدات متنوع تر و ورود و گرایش بیشتر نسل جدید به حوزه موسیقی ایرانی عنوان کرد.

ویژه برنامه نوروزی " تقاطع فرهنگ " رادیو گفت و گو با موضوع بررسی رویدادهای فرهنگی هنری 98 و در ارتباط تلفنی با کمیل نصری خواننده کشورمان به روی آنتن رفت.

نصری با ارزیابی وضعیت عرصه موسیقی در سال 1398 بیان کرد: در حوزه موسیقی شاهد اتفاقات خوبی بودیم اما امیدوارم سال 99 سال بهتری باشد و هنرمندان بتوانند با موسیقی حال مردم را بهتر و بهتر کنند.

وی به مهمترین اتفاق حوزه موسیقی در سالی که گذشت اشاره و اظهار کرد: مهم ترین اتفاق حوزه موسیقی در سالهای اخیر تولیدات متنوع تر و ورود و گرایش بیشتر نسل جدید به حوزه موسیقی ایرانی است.

خواننده ارزشی کشورمان گفت: اگر تولید موسیقی بیشتر شود و ممیزی ها هم کمتر شود شاهد بالندگی بیشتری در حوزه موسیقی خواهیم بود.

نصری در رابطه با کاهش محدودیت ها در حوزه موسیقی و تسریع در روند مجوزدهی به آلبوم ها و همچنین فضای کنونی موسیقی کشورمان بیان داشت: ما در یک مرحله گذار قرار داریم و باید این دوره را به رسمیت بشناسیم چراکه صنعتی شدن یک رشته و یا هنر نیازمند بازار قوی است تا سلیقه ها و ذائقه های گسترده بتوانند خودشان را عرضه کنند.

وی ادامه داد: نباید انتظار داشت که همه آثار تولیدی فاخر باشند اما وقتی اجازه دهیم هر کسی که شعله موسیقی در دلش زبانه می کشد محصولش را ارائه دهد و مخاطبش را پیدا کند در واقع زمینه را فراهم کردیم تا افراد مستعد و دارای هنر خالص نیز، توانمندی خود را عرضه کنند.

این خواننده ارزشی کشورمان متذکر شد: وسعت پیدا کردن این حوزه باعث رقابت هایی می شود اما می توان با ایجاد فضاها و جشنواره های موسیقی خاص و حمایت های دولتی بستر را برای شنیده شدن همه فعالان این حوزه فراهم کرد.

نصری ضمن مخالفت با محدود کردن فضا و حمایت از برخی موسیقی ها گفت: باید فضایی را فراهم کرد تا ضمن ایجاد فضای رقابتی، هیچ یک از استعدادها نادیده گرفته نشوند.

وی در رابطه با آثار موسیقی تاریخ مصرف دار امروزی و طبق ذائقه های امروز مخاطبان مطرح کرد: در حال حاضر اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی به قدری سریع و گسترده است که تیراژ روزنامه ها به شدت کم شده است؛ این اتفاق در حوزه موسیقی هم رخ داده است یعنی موسیقی ها در فضای مجازی به میزان زیادی در دسترسند و سرعت تولید موسیقی نیز به شدت زیادتر شده است.

این خواننده جوان کشورمان آینده موسیقی ایران در سال 1399 را اینگونه پیش بینی کرد: من به اتفاقات خوب خوش بینم و امیدوارم که جامعه ایران در سال جدید آرامش بیشتری را تجربه کند.

مرتبط با این خبر

  • فجایع صوتی در قالب موسیقی رو به گسترش است

  • علل انتخاب خواننده برای فروش اثر موسیقایی در بازار

  • دروس دانشگاهی رشته موسیقی کامل و جامع نیستند

  • مخاطب در موسیقی نقش و جایگاه مهمی دارد

  • روایت بخش مهمی از یک قطعه موسیقی را تشکیل می دهد

  • متاسفانه مدرسان موسیقی در هنگام آموزش رویکرد شخصی خود را پیش می گیرند

  • زحمت اصلی یک اثر موسیقیایی همواره بر عهده نوازنده است

  • مخاطب ایرانی فرهنگ خرید کالای هنری ندارد

  • آهنگسازی فعالیتی 24 ساعته است

  • جامعه ایرانی قدرت شنوایی بالایی ندارد