از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو

كوويد 1948

یك كارشناس حوزه مسائل فلسطین: سید علی خامنه‌ای در سخنرانی امروز خود معادله جدیدی را در منطقه ترسیم کرد

صلاح الدین الغری گفت: سید علی خامنه‌ای در سخنرانی امروز خود یک معادله جدیدی را در منطقه ترسیم کردند و آن اینکه استکبار جهانی و در راس آن آمریکا که می‌خواهد موجودیت رژیم صهیونیستی را در منطقه نهادینه کند آینده‌ای در منطقه نخواهند داشت.

1399/03/02
|
15:34

برنامه «کوئید 1948» رادیو گفت و گو با موضوع روز قدس و سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با استاد صلاح الدین الغری کارشناس حوزه مسائل فلسطین به صورت تلفنی گفتگو کرد.

صلاح الدین الغری با بیان اینکه سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس، تاکید بر موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: جمهوری اسلامی از زمان شکل گیری خود بر این موضع پای بند بوده است و مبتنی بر حمایت از حقوق و آرمان ملت فلسطین و نجات ملت فلسطین از زیر یوق اشغالگران صهیونیست بوده است.

وی با یاداور اینکه ابتکار امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» اعلام کرد، روز خیزش امت برای حمایت از آرمان فلسطین اظهار کرد: با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی ایران و اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، مقام معظم رهبری امروز تاکید می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران همچنان به مواضع خود نسبت به مسئله فلسطین و قدس پاییند هستند و همچنان از حقوق و آرمان‌های ملت فلسطین حمایت و پاسداری می‌کنند.

کارشناس حوزه مسائل فلسطین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نشان داده از هیچ تلاش و کوششی در راستای حمایت از مردم فلسطین کوتاهی نخواهد کرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران شهدای زیادی را در راستای آرمان فلسطین و قدس تقدیم کرده است و شهادت سپهبد سردار سلیمانی فرمانده اسبق نیروی قدس بهترین گواه بر این ادعا است.

وی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی با تمام توان و نیرو و با استفاده از تمامی نیروهای پتانسیل انقلابی منطقه تلاش می‌کند تا نقش محوری مسئله فلسطین را در سطح و گسترده منطقه و جهان احیا کنند، تاکید کرد: تبعا آن قدمی را که جمهوری اسلامی 40 سال پیش در راستای قدس برداشت همچنان این تلاش‌ها با تمامی پتانسیل‌های انقلابی روی کره خاکی ادامه دارد.

صلاح الدین الغری با اظهار به اینکه جمهوری اسلامی ایران با وجود اینکه آماج هرگونه فشارها قرار گرفته ولی دست از حمایت از مسئله فلسطین بر نمی‌دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران از رهگذر این موضع تاکید می‌کند که مسئله اصلی و اولویت مسئله فلسطین و قدس است به رغم آن همه فشارها و تحریم‌هایی که از سوی ابرقرت‌ها و استکبار جهانی با آن‌ها دست و پنج نرم می‌کند و پیروزی نهایی از آن ایران است.

وی با اشاره به سخنرانی مقاوم معظم رهبری در روز قدس گفت: سید علی خامنه‌ای در سخنرانی امروز خود یک معادله جدیدی را در منطقه ترسیم کردند و آن اینکه استکبار جهانی و در راس آن آمریکا که می‌خواهد موجودیت رژیم صهیونیستی را در منطقه نهادینه کند آینده‌ای در منطقه نخواهند داشت.

دسترسی سریع
کووید 1948