امواج شبهه یكشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

امواج شبهه

یك كارشناس علوم شناختی مطرح كرد: تضعیف خانواده ایرانی راهکار شبکه‌های برانداز

ملاعبدالصمد در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: راهکار زمین زدن یک حکومت و کشور این است که نهاد خانواده در آن ضعیف شود به معنای دیگر هنگامی که مفهوم خانواده وجود نداشته باشد یک کشور سریعتر دچار افول می‌گردد.

1400/08/26
|
13:45
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ محمدحسن ملاعبدالصمد، کارشناس علوم شناختی با حضور در برنامه « امواج شبهه » درباره رویکرد رسانه‌های معاند در تغییر سبک زندگی و بحران آفرینی در عرصه جمعیتی ایران گفتگو کرد.

ملاعبدالصمد، کاهش جمعیت را یکی از راه‌های نفوذ و ضعیف کردن مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران دانست که دشمنان همواره به دنبال آن هستند و با استفاده از رسانه‌ها و ابزارهایی که در اختیار دارند مفاهیمی را القا می‌کنند تا تمایل ایرانیان به فرزند آوری کاهش یابد.

* تاثیر رسانه‌های معاند بر رسانه‌های خودی

وی با بیان این که عملکرد رسانه‌های معاند در چند سال اخیر برای کاهش فرزندآوری بسیار قدرتمند بوده است، اظهار کرد: عملکرد رسانه‌های بیگانه آنچنان قوی بوده است که سیاست‌های آنها رسانه‌های داخلی را هم تحت تاثیر قرار داده است و ذائقه رسانه‌های خودی که باید در جهت اهداف انقلاب اسلامی باشد بر خلاف آن اهداف قرار گرفته است.

این کارشناس علوم شناختی در رادیو گفت‌وگو تاکید کرد: متاسفانه این تاثیرپذیری در رسانه‌های داخلی و در تبلیغات به خوبی مشهود است. به عنوان مثال در سریال‌ها و تبلیغات یک خانواده خوشبخت و آرام تعداد فرزندان کمی دارند. بنابراین به ذهن مخاطب القا می‌شود که زندگی شیرین تر در گروه فرزند کمتر است.

* تضعیف خانواده برای براندازی

به عقیده ملاعبدالصمد، راهکار زمین زدن یک حکومت و کشور این است که نهاد خانواده آن ضعیف شود به معنای دیگر هنگامی که مفهوم خانواده وجود نداشته باشد یک کشور سریعتر دچار افول می‌گردد.

وی تاکید کرد: اگر از افزایش سن ازدواج در جامعه جلوگیری شود، فرزندآوری و جمعیت کشور دگرگون خواهد شد چرا که افراد در سنین بالا تمایل و زمان زیادی برای فرزند آوری ندارند و معمولا به یک فرزند بسنده می‌کنند.

این پژوهشگر رسانه اظهار امیدواری کرد با افزایش سواد رسانه‌ای مسئولین و مردم، اذهان عمومی نسبت به واژه‌ها، برنامه‌ها و تکنیک‌های رسانه‌های معاند آگاه تر گردد و عمق مطالب و مفاهیم بیان شده در این رسانه‌ها درک شود.

دسترسی سریع
امواج شبهه