عید عاشقی عید سعید قربان از ساعت 10:00 به مدت 180 دقیقه

رادیو گفت و گو

عيد عاشقي

رئیس جامعه دامپزشكان ایران: بعد از قربانی کردن گوشت قربانی بلافاصله مصرف نشود.

پیام محبی در گفتگو با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: بهتر است گوشت تازه به مدت 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری شود. این کار سبب می‌شود اسید لاکتیک در گوشت ایجاد شود و خیلی از عوامل بیماری زا در گوشت از بین برود.

1400/04/30
|
13:14
|

ویژه برنامه «عید عاشقی» رادیو گفت‌وگو با دکتر پیام محبی رئیس جامعه دامپزشکان ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

پیام محبی با اشاره به ذبح قربانی در روز عید سعید قربان گفت: به مردم توصیه می‌کنیم تا خودشان قربانی نکنند و به قربانگاه‌هایی که تعیین شده و یا در کشتارگاه‌ها قربانی‌های خود را انجام دهند.

وی افزود: در این مکان‌ها در ابتدا دامپزشک حیوان را معاینه می‌کند و اگر حیوان سالم باشد به قربانگاه برده می‌شود تا آن را قربانی کنند.

رئیس جامعه دامپزشکان ایران در گفتگو با رادیو گفت‌وگو متذکر شد: بهتر است بعد از قربانی کردن گوشت قربانی بلافاصله مصرف نشود. بهتر است گوشت تازه به مدت 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری شود. این دما که در حدود 4 درجه است سبب می‌شود اسید لاکتیک در گوشت ایجاد شود و خیلی از عوامل بیماری زا مانند تب کنگو در گوشت از بین برود.

وی افزود: گوشت‌هایی هم که در کشتارگاه‌ها ذبح می‌شود 24 ساعت در سردخانه نگهداری می‌شوند و بعد تحویل بازار داده می‌شود.

محبی به کسانی که قصد دارند خودشان قربانی کنند گفت: بهتر است خون و ترشحات قربانی به طور کامل شسته شوشد و در جایی قربانی کنند که حدالمقدور پخش نشود.

وی همچنین گفت: اگر قرار است در خانه قربانی انجام شود در جلوی بچه‌ها این عمل انجام نشود.

رئیس جامعه دامپزشکان ایران اظهار کرد: کسانی که در خانه قرار است قربانی کنند کافی است با جامعه دامپزشکان تماس بگیرند، ما یکی از دامپزشکان خود را که در محله مربوطه هستند معرفی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در کشتارگاه‌ها میزان هزینه برای کسی که قصد قربانی کردن را دارند بهینه تر است، اظهار کرد: در کشتارگاه‌ها فقط قیمت میزان گوشت از شهروندان گرفته می‌شود. حتی برخی افراد بضاعت گرفتن یک گوسفند را ندارند و مثلا در حد 5 کیلو گوشت تهیه می‌کنند و آن را در میان نیازمندان تقسیم می‌کنند و آن‌ها را اطعام می‌کنند.

دسترسی سریع
عید عاشقی