رسم عاشقی هر روز(ویژه هفته دفاع مقدس) از ساعت 8:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رسم عاشقي

رئیس بسیج جامعه پزشكی سپاه روح‌الله استان مركزی: مردم به شایعه‌‌های مغرضانه و بی‌اساس علیه واکسیناسیون توجه نکنند

محمد دوست در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: مردم به القائات افراد بی‌اطلاع و شایعه‌‌های مغرضانه و بی‌اساس علیه واکسیناسیون توجه نکنند.

1400/07/01
|
10:40
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ دکتر سعید محمد دوست، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی در گفتگوی تلفنی با برنامه «رسم عاشقی» در مورد آشنایی با خدمات طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: برخی از دشمنان و افراد مغرض دوست ندارد مردم ما روی آرامش را ببیند و درصدد ایجاد واهمه برای تزریق واکسن هستند.

وی افزود: باتوجه‌به اینکه محدودیت سنی در تزریق واکسن برداشته شده است امید می‌رود مرد هر چه زودتر برای واکسیناسیون اقدام کنند تا با انجام واکسیناسیون سراسری دیگر شاهد ازدست‌رفتن عزیزانمان نباشیم.

محمد دوست با تاکید بر اینکه فرهنگ‌سازی در خصوص انجام واکسیناسیون یک ضرورت مهم است گفت: گام پنجم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به واکسیناسیون عمومی اختصاص دارد.

وی اظهار داشت: طرح شهید قاسم سلیمانی که از آذر سال گذشته کلید خورد، ظرف مدت کوتاهی به تمام اهداف خود در گام‌های اول و دوم اعم از غربالگری و بیماریابی و مراقبت رسید و در مواجهه با پیک سوم کرونا با اجرای طرح به شکل ضربتی ظرف کمتر از یک ماه کاهش مرگ‌ومیر، کاهش بستری‌ها و مبتلا شدن مردم به بیماری را شاهد بودیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی تصریح کرد: در ادامه این طرح در گام‌های بعدی هم‌زمان با عید نوروز گام چهارم اجرا شد که حمایت از مادران باردار و سالمندان و انجام قرنطینه معکوس در برنامه قرار گرفت.

وی همکاری و حمایت مردم را یکی از دلایل موفقیت و مؤثر بودن طرح دانست و بیان داشت: طرح شهید سلیمانی یک کار جهادی بود که به کمک بسیج و سپاه و وزارت بهداشت آمار و نتایج خوبی داشت.

*** توزیع 200 هزار بسته معیشتی به نیازمندان

سعید زاکری، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی یزد نیز در ادامه این برنامه گفت: در قالب طرح حمایتی شهید قاسم سلیمانی 200 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان توزیع شد.

وی افزود: استان یزد جز استان‌های پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی بود که 75 درصد خانوارهای استان یزد در این طرح غربالگری و شناسایی شدند.

زاکری با بیان اینکه هدف طرح شهید سلیمانی قطع زنجیره کرونا است گفت: در همین راستا بعد از شناسایی بیماران، نیروهای داوطلب بسیج برای اینکه بیمار جهت تهیه دارو از منزل خارج نشود خریدهای بیماران را انجام می‌دادند.

وی یادآور شد: در گام پنجم اجرای طرح شهید سلیمانی و واکسیناسیون یک مرکز تجمیعی توسط سپاه الغدیر راه‌اندازی شده است و با مدیریت بسیج جامعه پزشکی روزانه بالغ بر یک هزار و 200 واکسن تزریق می‌شود.

دسترسی سریع
رسم عاشقی