گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

بهادری در مصاحبه با رادیو گفت و گو: زمان بَر شدن پروژه مسکن مهر به نفع تعاونی ها است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در برخی مناطق زمان بَر شدن پروژه مسکن مهر به نفع تعاونی ها ست و به همین دلیل آنها علاقه ای به تکمیل آن ندارند.

1396/08/15
|
14:45
|

سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو در خصوص طرح مسکن مهراظهار کرد: در پروژه مسکن مهر مردم با دولت قرارداد منعقد کردند و جا به جایی دولت ها نباید موجب ضرر آنها شود و هر دولتی که در حال فعالیت است باید تعهدات این قرارداد را اجرایی کند.

وی افزود: مشکلات این طرح زیاد است اما باید پیگیری ها صورت گیرد در یک نمونه که در یکی از شهرهای ارومیه انجام شده شرکت تعاونی علاقه ای به تکمیل پروژه نداشت و با پیگیری های صورت گرفته متوجه شدیم که آنها از زمان بَر شدن ساخت و ساز منتفع می شوند و در نهایت با پیگیری سرانجام طرح تکمیل شد.

بهادری با بیان مشکلات تعاونی های مسکن گفت: برخی از تعاونی ها تخلفاتی را انجام می دهند وسیستم هم به گونه ای است که سازندگان مسکن مهر منتفع می شوند واز طرفی تغییر هیئت مدیره این تعاونی ها به راحتی امکان پذیر نیست و لذا یکی از موانع بر سر راه تکمیل مسکن مهر همین تعاونی ها هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مکان یابی نامناسب مسکن مهر در برخی مناطق گفت: در برخی مناطق به دلایل مختلف مردم انگیزه ای برای تحویل مسکن ندارند و هر روز بر تعدا افراد متقاضی انصراف افزوده می شود و انتخاب نادرست در مکان یابی ازدیگر مشکلات مسکن مهر است.

وی تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس نیز در این خصوص ضعیف عمل کردند و ما نیز از اولویت های وزارت خانه تبعیت کردیم و موضوعات مورد نظر آنها را بیشتر در دستورکار قرار دادیم و به طور کلی در خصوص مسکن جلسات کمتری گذاشته ایم که باید این مورد نیز پیگیری شود.

بهادری با بیان اینکه در طرح مسکن مهر وزارتخانه و دستگاه های اجرایی مختلفی درگیر هستند گفت: وزارت راه وشهرسازی،وزارت تعاون،کار،رفاه و اموراجتماعی و وزارت نیرو سه ارگان اصلی هستند که متولی این طرح به شمار می روند اما وزارت راه و شهرسازی(مسکن) حلقه مفقوده است و هرهفته بادید جلسات مسکن برگزار شود وموضوعات در آن پیگیری شود.

وی تاکید کرد: اگر پیگیری انجام نشود مردم به این زودی ها شاهد اتمام این پروژه نخواهند بود .

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی