گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف گفت: موضوع دستفروشی در کشور فاقد زیرساخت است

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف اظهار داشت: بدون شک دستفروشی معضلات فرهنگی بسیاری را به همراه دارد و علاوه بر این موضوع مالیات، فروش اجناس بنجل و عدم وجود تشکیلات نظارتی از جمله آسیب های هستند که در موضوع دستفروشی باید مورد توجه قرار گیرند.

1396/12/02
|
10:33
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی چالش دستفروشی و آسیب ها و راهکارهای آن، با حضور خسرو ابراهیمی نیا (عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه خسرو ابراهیمی نیا با اشاره به لزوم وجود راهکارهای رفع معضل دستفروشان کشور، گفت: بدون شک امروزه تجربه های بسیاری در موضوع دستفروشی در داخل و خارج کشور وجود دارد که با توجه این تجربیات می توان اقدامات بسیاری مفیدی انجام داد.

وی با اشاره به این که موضوع دستفروشی می تواند تعبیری از یک آسیب اجتماعی باشد، اظهار داشت: بدون شک دستفروشی مشکلات و معضلات فرهنگی بسیاری را به همراه دارد و علاوه بر این موضوع مالیات، فروش اجناس بنجل و عدم وجود تشکیلات نظارتی از جمله آسیب های هستند که در موضوع دستفروشی باید مورد توجه قرار گیرند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف با اشاره به بازارهای هفتگی در کشور، عنوان کرد: فروشندگان بازارهای آزاد هفتگی در بسیاری از مواقع تولیدکنندگان کالا نیز هستند، به طوری که این بازارهای بیشتر شامل محصولات کشاورزی می شود.

وی همچنین در ادامه افزود: گسترش و فعالیت بازارهای آزاد هفتگی در سراسر کشور نه تنها آسیب اجتماعی نیست، بلکه یک نوعی از زیبایی فرهنگی تلقی می شود.

خسرو ابراهیمی نیا با اشاره به این که موضوع دستفروشی در کشور فاقد زیرساخت های لازم است، عنوان کرد: متاسفانه اصناف و اتحادیه و بسیاری از ارگان های مربوط با دستفروشان اراده ی لازم و کافی برای تهیه زیرساخت های لازم برای موضوع دستفروشی را ندارند.

وی همچنین در ادامه افزود: موضوع دستفروشی می تواند با ارائه ی طرح ها و برنامه هایی مناسب یا زمانبندی های دقیق از تهدید شهر به فرصت تبدیل شود.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همچنین در ادامه اضافه کرد: متاسفانه امروزه اماکنی که دستفروشی در آن جا رونق زیادی دارد مورد هجوم و احاطه ی افرادی مافیایی قرار گرفته است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی