گفت و گوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اقتصادي

كمال‌نیا خبر داد: اجرای طرح نوروزی تعزیرات از 15 اسفند

معاون اجرایی در امور شعب اداره تعزیرات حکومتی استان تهران از اجرای طرح نوروزی تعزیرات از 15 اسفند ماه خبرداد و گفت: این طرح تا 15 فروردین سال 1400 ادامه دارد.

1399/12/05
|
08:18
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، مهدی کمال‌نیا، معاون اجرایی در امور شعب اداره تعزیرات حکومتی استان تهران برنامه در «گفتگوی اقتصادی» از اجرای طرح نوروزی تعزیرات از 15 اسفند ماه خبرداد و گفت: این طرح تا 15 فروردین سال 1400 ادامه دارد و در تهران نیز 50 شعبه ویژه برای آن مستقر شده است.

وی در رابطه با آمار پرونده های تخلف از ابتدای سال تاکنون عنوان کرد: ما از ابتدای سال تا به الان 66 هزار و 769 فقره پرونده را در بخش کالا و خدمات مورد رسیدگی قرار دادیم و 970 میلیارد تومان نیز به عنوان جزای نقدی برای متخلفان این بخش لحاظ کردیم.

کمال نیا همچنین از رسیدگی به 3 هزار و 627 فقره پرونده تخلف در بخش قاچاق کالا و ارز سخن گفت و افزود: 210 میلیارد تومان نیز برای مجرمان این حوزه در نظر گرفته شده است.

معاون اجرایی در امور شعب اداره تعزیرات حکومتی استان تهران ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان و دارو نیز به 3 هزار و 623 فقره پرونده تخلف رسیدگی کردیم و 4 میلیارد و 600 میلیون تومان هم برای جزای متخلفان تعیین کردیم.

وی نانوایی ها، خدمات قالیشویی، باربری ها، تعمیرگاه ها و آژانس های مسافرتی را به عنوان مراکز هدف تعزیرات در طرح نوروزی عنوان کرد و گفت: تعزیرات حکومتی تمام تمرکز خود را بر رسیدگی به تخلفات قرار داده است.

کمال نیا در رابطه با تخفیفات نامتعارف و به دنبال آن تخلفات فروشگاه های زنجیره ای گفت: با ورود گشت های تعزیرات به این قضیه از نیمه دی ماه بحث اختلاف قیمت حل و تقریبا قیمت ها متعارف شده اند.

معاون اجرایی در امور شعب اداره تعزیرات حکومتی استان تهران یادآور شد: هموطنان در صورت رویت تخلفات در حوزه اقلام اساسی و مصرفی مانند روغن، شکر و برنج و مرغ و دیگر مواد خوراکی می توانند از ساعت 7 صبح تا 21 شب با تلفن 124 تماس گرفته و شکایات خود را اعلام و در همان روز پیگیری کنند.

در ادامه، دکتر سعید محمدی پور معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان تهران در برنامه «گفتگوی اقتصادی» با اشاره به تعجیل یک ماهه در اجرای طرح های نظارتی پایان سال گفت: ما طرح های نظارتی امسال را از 15 بهمن ماه کلید زدیم.

وی افزود: این طرح شامل برنامه های تشدید نظارت بر اقلام مبتلا به در ایام پایانی سال مانند پوشاک، خشکبار و مرغ و دیگر اقلام مصرفی است و علاوه براین افزایش تعداد بازرسی ها و هوشمند شدن بازرسی ها را نیز در دستور کار قرار دادیم.

محمدی پور با اشاره به استفاده تعزیرات از سامانه ها و نرم افزارها برای رصد بازار گفت: ما در حال حاضر برای رصد واردات، تولیدات، رسوب کالا در انبار کارخانجات و توزیع کالاها از سامانه جامع انبارها به عنوان زیرمجموعه «سامانه جامع تجارت» استفاده می کنیم.

وی افزود: علاوه براین، بازرسان تعزیرات نیز به تبلت و سیم کارتی که متصل به سامانه یکپارچه بازرسی است متصل شده اند و تخلفات را به صورت آنلاین و بدون هیچ گونه دخل و تصرفی گزارش کرده و به تعزیرات ارجاع می دهند.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان تهران متذکرشد: خرده فروشان اعتماد زیادی ندارند که کد نقش خود را در این سامانه دریافت و ثبت کنند و رفع این مشکل، نیازمند فرهنگ سازی و اقدام دستگاه های نظارتی است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اقتصادی