گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك پزشك عمومی: متولیان دارویی به وضعیت آشفته بازار دارو رسیدگی کنند

صدری گفت: با سیاست گزاری و تعیین هدف اشتباه نتوانسته ایم سهم خود را از بازار دریافت کنیم و متولیان دارویی کشور در این مسئله مقصر هستند.

1397/04/27
|
08:45
|

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " رادیو گفت و گو با موضوع تبعات بدهی بیمه ها به داروخانه ها و با حضور دکتر امیر صدری پزشک عمومی به روی آنتن رفت.

دکتر صدری در این برنامه اظهار داشت: 15 سال است که صنعت دارو از انباشت بدهی ها گلایه مند است اما طی 5 سال اخیر این وضعیت تشدید شده است.

وی افزود: با شروع طرح تحول سلامت پرداخت هزینه ها از جیب مردم کاهش یافت اما تعهدات بیمه ای بیشتر و درمان گران تر شد.

این پزشک عمومی در ادامه مطلب گفت: طرح تحول سلامت باعث شد همه اقدامات حوزه سلامت افزایش یابد و در عین حال قیمت آن نیز بالاتر برود.

دکتر صدری خاطرنشان کرد: قرار بر این بود که منابع مالی پایدار برای طرح تحول سلامت در نظر گرفته شود اما این منابع کاهش یافت. متاسفانه دولت تعهداتی را می پذیرد که انجام نمی دهد و در نهایت همه سازمان ها از دولت طلبکار و به یکدیگر بدهکار شده اند.

وی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با تصریح بر اینکه ایرادات بسیار زیادی به عملکرد دولت و نهادهای دولتی در رابطه با بیمه ها وجود دارد، تأکید کرد: باید همه عملکرد هایی که با بودجه کلان وجود دارد بازبینی شوند و با نظارت سخت و دقیق تا حدود زیادی هزینه ها را کاهش داد.

این پزشک عمومی با انتقاد از عملکرد صنعت دارویی کشور بیان داشت: 40 سال است که دارو به عنوان یک پدیده استراتژیک معرفی و تاکید برخودکفایی شده است. طبق آمار، 97 درصد تولید دارو در داخل کشور انجام می شود اما این 97 درصد، تنها 60 درصد از سهم بازار را تشکیل می دهد و این یعنی 3 درصد داروی وارداتی به اندازه 97 درصد تولید کشور است.

دکتر صدری در پایان برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو اظهار داشت: با سیاست گزاری و تعیین هدف اشتباه نتوانسته ایم سهم خود را از بازار دریافت کنیم و متولیان دارویی کشور در این مسئله مقصر هستند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی