گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

عبدالرضا امیدی: قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری هستند

معاون مهندسی و کیفیت شرکت ایساکو با اشاره به استاندارد اجباری برای قطعات خودرو گفت: تمامی لوازم یدکی تولید شده در شرکت ایران خودرو به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می گیرند.

1398/07/24
|
14:30
|

عبدالرضا امیدی در برنامه گفت و گوی اجتماعی با اشاره به این که خریدار باید هنگام خرید قطعه از شرایط محصول و اعتبار فروشنده مطلع باشد، گفت: امروزه علاوه بر کمپانی های خودروسازی و توزیع کننده های معتبر لوازم یدکی، این قطعات در بازارهای آنلاین به فروش می رسند.

وی افزود: در حال حاضر مردم بسیاری از اقلام مصرفی مربوط به خودرو را از فروشگاه های اینترنتی خریداری می کنند.

معاون مهندسی و کیفیت شرکت ایساکو با اشاره به این که هر قطعه باید طبق تعریف مناسب به خودش تامین و توزیع شود، اظهار داشت: لوازم یدکی همیشه باید با فاکتور و ضمانت نامه معتبر به دست خریدار برسند.

وی اضافه کرد: فروشندگان مختلف می توانند با حفظ اصالت قطعه و ضمانت نامه های معتبر اعتماد هرچه بیشتر خریداران را جلب کنند.

عبدالرضا امیدی با اشاره به این که قطعات یدکی استاندارد تولید شده در ایران خودرو با بسته بندی و آرم مشخص و معتبر به بازار ارائه می شوند، عنوان کرد: لوازم یدکی این شرکت همیشه با برچسب ایمنی معتبر به فروش می رسند.

وی افزود: تمامی مشتریان لوازم یدکی ایران خودرو می توانند با اسکن QR کد موجود در بسته بندی و ارسال شماره شناسایی قطعه به سامانه پیامکی این شرکت از اصالت آن قطعه اطمینان حاصل کنند.

معاون مهندسی و کیفیت شرکت ایساکو با اشاره به این که ما در داخل کارخانه قطعات مختلف را به صورت سیستمی کنترل می کنیم، عنوان کرد: در حال حاضر حدود 110 گروه از قطعات یدکی این شرکت تحت ردیابی هستند.

وی با اشاره به قطعاتی که مشمول استانداردهای اجباری هستند، اظهار داشت: قطعات مشمول استانداردهای اجباری با شماره شناسایی سازمان استاندارد تولید و توزیع می شوند و خریدار می تواند با ارسال آن کد به سازمان استاندارد از اصالت و صحت قطعه مطلع شود.

عبدالرضا امیدی با اشاره به این که نمی شود شرکت های تولیدکننده لوازم یدکی خرابی نداشته باشند، توضیح داد: تمامی لوازم یدکی تولید شده در شرکت ایران خودرو به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می گیرند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی