گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مشاور معاون بهداشت كشور گفت: بیش از 70 درصد از تجهیزات دندانپزشکی در داخل کشور تولید می شوند

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت اظهار داشت: قیمت مناسب، دسترسی آسان و ارائه ی خدمات متنوع در فروش تجهیزات داندانپزشکی داخلی، میزان استقبال دندانپزشکان ایرانی را از این محصولات افزایش می دهد.

1396/03/18
|
08:01
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی دلایل عدم پوشش بیمه ای دندانپزشکی، با حضور دکتر حمید صمدزاده (مشاور معاون بهداشت و رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت) و حسین شجاعی (عضو هیات مدیره اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات مواد دندانپزشکی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حسین شجاعی با اشاره به این میزان تولیدات داخلی در حوزه ی داندانپزشکی، گفت: در حال حاضر فقط 10 تا 15 درصد از تجهیزات و مواد دندانپزشکی در داخل کشور تولید می شوند.

وی با بیان این که تامین مواد دندانپزشکی در ایران وابسته به واردات است، اظهار داشت: سیاست های کنترلی سفت و سخت در حوزه ی واردات مواد دندانپزشکی علاوه بر مزیت های خود، میزان تولید و ورود کالا و مواد بی کیفیت و قاچاق را به کشور افزایش داده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد دندانپزشکی با بیان این که سیاست های واردات مواد دندانپزشکی نیاز به تغییر نگرش دارد، عنوان کرد: موضوع و تکنولوژی دندانپزشکی در ایران یک پدیده ی نوپا و جدید است، بر همین اساس نیازهای موجود در کشور سطح تقاضای کالای وارداتی بالا می رود.

وی همچنین در ادامه افزود: جلوگیری از واردات برخی مواد دندانپزشکی به کشور بدون تحلیل و کار کارشناسی شده تدبیر خوبی برای پیشرفت دندانپزشکی کشور نیست.

در ادامه ی برنامه گفت و گو اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر حمید صمدزاده با اشاره به تولیدات داخلی تجهیزات دندانپزشکی، گفت: امروزه بیش از 70 درصد از تجهیزات دندانپزشکی در داخل کشور تولید و توزیع می شود.

وی همچنین در ادامه افزود: خوشبختانه امروزه تجهیزات داخلی دندانپزشکی به شرط توزیع با قیمت مناسب مورد استقبال دندانپزشکان قرار گرفته است.

مشاور معاون بهداشت و رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت با اشاره به این که اسقبال دندانپزشکان از تجهیزات داخلی، گفت: قیمت مناسب، دسترسی آسان و ارائه ی خدمات متنوع در فروش تجهیزات داندانپزشکی داخلی، میزان استقبال دندانپزشکان ایرانی را از این محصولات افزایش می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که تعیین تعرفه های خدمات دندانپزشکی برعهده ی وزرات رفاه و شورای عالی بیمه است، اظهار داشت: پیشنهاد تعرفه های خدمات دندانپزشکی از طریق وزرات بهداشت صورت گرفته و در وزارت رفاه و شورای عالی بیمه تصویب می شود.

دکتر حمید صمدزاده همچنین در ادامه اضافه کرد: تا امروز تعرفه های خدمات دندانپزشکی در شورای عالی بیمه و هیات وزیران به تصویب نرسیده است، در حالی که این تعرفه ها از سوی وزرات بهداشت تعیین و ابلاغ شده است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی