گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس: تغییر ساعت رسمی یک اشتباه بزرگ/ 80 درصد مردم مخالف جلو و عقب بردن ساعت

جهانگیر زاده در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: براساس نظر سنجی های انجام شده 80 درصد مردم مخالف تغییر ساعت هستند چرا که با جلو و عقب کشیدن ساعت رسمی هیچ مشکلی از مردم حل نمی شود.

1400/06/31
|
11:46
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ مهندس عباس جهانگیر زاده، نماینده مردم استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با برنامه «گفتگوی اجتماعی» در مورد شش ماهه دوم سال و تغییر ساعت گفت: منشاء تغییر ساعت رسمی در دوره های مختلف دولت بوده است.

وی با تاکید بر اینکه با تغییر ساعت رسمی کشور مخالف هستم گفت: اعتقاد من بر این است که مزایا و معایب هر تغییری باید توسط کارشناسان و سیاستمداران در همان ابتدای امر مشخص شود.

جهانگیر زاده تصریح کرد: بر اساس کارشناسی های انجام شده در حوزه انتخابیه اردبیل و جمع بندی های علمی، تغییر ساعت رسمی موجب به هم خوردن سیستم بدن، تغییر هورمونی بدن و عدم تعادل در موقعیت های مختلف می شود که عوارض ناشی از کم خوابی و حملات قلبی را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: براساس کارشناسی های انجام شده 17 درصد تصادفات و 5 درصد حملات قلبی از عوارض تغییر ساعت است که در برابر یک حسن آن یعنی صرفه جویی در مصرف انرژی، مزایای آن بیشتر خواهد بود.

*** تغییر ساعت اشتباهی که نباید تکرار کنیم

نماینده مردم استان اردبیل با تاکید براینکه کاری که اشتباه است نباید انجام شود گفت: تغییر ساعت یک کار اشتباه است و دلیل نمی شود چون 40 سال پیش یک کار اشتباه انجام داده ایم تا 400 سال آن اشتباه را تمرین کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تغییر ساعت رسمی کشور دغدغه مهمی نیست و در کشور دغدغه ها و مشکلات حائز اهمیت تری وجود دارد اظهار داشت: این طرح در کشورهای اروپایی برای کاهش ساعت فعالیت های اداری و استفاده کمتر از وسایل انرژی گرمایشی و سرمایشی محقق شد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی