گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك مشاور انتخاب رشته كنكور گفت: انتخاب رشته ی صحیح به اندازه ی کنکور مورد اهمیت است

یک مشاور انتخاب رشته کنکور اظهار داشت: متاسفانه وضعیت اشتغال و صنعت در چند سال اخیر بسیار افت کرده و همین موضوع موجب شده تا بسیاری از داوطلبان با نگاهی به وضعیت اشتغال و صنعت کنونی کشور به رشته های تجربی روی آورند.

1396/05/16
|
08:55
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی انتخاب رشته کنکور، با حضور دکتر سید محمد یعقوبی (استاد دانشگاه و مشاور انتخاب رشته) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر سید محمد یعقوبی با اشاره به تفاوت کنکور سال 96 با آزمون های سال های قبل، گفت: آزمون سراسری 96 تفاوت های بسیار چشم گیری را نسبت به آزمون های سراسری در سال های قبل داشته است، به طوری که گروه علوم تجربی در این آزمون نسبت به آزمون مشابه سال 94 آزمونی ساده تر بود.

وی با بیان این که آزمون سراسری شرایط رقابت برای تمام داوطلبان را یکسان می کند، اظهار داشت: دشواری و یا سادگی سوالات کنکور تاثیر زیادی در رقابت میان داوطلبان ندارد، چرا که کنکور چه ساده و چه سخت برای همه یکسان است.

این مشاور انتخاب رشته با اشاره به وضعیت اشتغال و صنعت و ارتباط آن با گرایش های کنکوری، خاطر نشان کرد: متاسفانه وضعیت اشتغال و صنعت در چند سال اخیر بسیار افت کرده است و همین موضوع موجب شده تا بسیاری از داوطلبان با نگاهی به وضعیت اشتغال و صنعت کنونی کشور به رشته های تجربی روی آورند.

وی همچنین در ادامه افزود: امکان ایجاد شغل به صورت انفرادی در گروه تجربی یکی از مهم ترین دلایلی است که میزان استقبال از این گروه کنکور را بالا برده است.

دکتر سید محمد یعقوبی در خصوص ارتباط رشته های دانشگاهی با محیط کسب و کار، توضیح داد: رشته های دانشگاهی در صورت وجود بازار کار مثمر ثمر خواهند بود، از این رو بهتر است مسوولین و متولیان شغل در کشور رشته هایی را که توانایی محیط کسب و کار در کشور ندارند را حذف کنند، چرا که ادامه ی این روند و وجود فارغ التحصیلان بدون کار وضعیت جامعه را در آینده ای نه چندان دور بحرانی خواهد کرد.

وی با بیان این که یک انتخاب رشته ی صحیح به اندازه ی کنکور مورد اهمیت است، اظهار داشت: متاسفانه برخی از داوطلبان با رتبه ی بالا با مراجعه به کارشناسان و مشاوران بی تجربه و ناآگاه از مسیر مطلوب انتخاب رشته منحرف شده و در جهتی اشتباه حرکت می کنند.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی