گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

معاون پژوهشی مركز تخصصی مهدویت قم: انتظار ظهور امام مهدی (ع) هدیه ای از سوی خداوند به ما انسان هاست

حجت الاسلام مهدی یوسفیان گفت: جدای از اینکه وجود آقا چقدر خیر و برکت و الطاف الهی را برای ما به همراه دارد نکته خیلی زیبایی را خدا به ما عنایت کرده و آن اینکه انتظار ظهور امام مهدی (ع) را برای ما به هدیه آورده است.

1399/01/22
|
13:00
|

برنامه «شو پنجره بگشا» رادیو گفت و گو با حجت الاسلام مهدی یوسفیان معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت قم به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام مهدی یوسفیان با بیان اینکه خداوند تبارک و تعالی با فرج امام مهدی (ع) هدیه زیبایی را به ما عنایت کرده است، گفت: جدای از اینکه وجود آقا چقدر خیر و برکت و الطاف الهی را برای ما به همراه دارد و حیات و زندگی انسانی ما به این بزرگوار وابسته شده است یک نکته خیلی زیبایی را خدا به ما عنایت کرده و آن این است که انتظار ظهور امام مهدی (ع) را برای ما به هدیه آورده است.

وی به انتظار فرج امام زمان (عج) اشاره کرد و اظهار کرد: ما می دانیم انسان ها همه هویت شان به حرکت و تلاش است. الان بیماری کرونا که کشور و دنیا را مشغول خودش کرده و مردم را در خانه ها کشانده، یک حالتی ایجاد کرده که گویا مردم در حبس هستند و نمی توانند کاری انجام دهند. خسته شدند و بععضی اوقات اذیت می شوند حالا در نظر بگیریم بگویند به همین زودی ها بنا است این بیماری برطرف شود و خودتان را آماده کنید تا به حالت بهتر از قبل برگردید. آن موقع چه تلاش و تکاپویی به وجود می آید و همه خودشان را آماده می کنند تا بروند سراغ بهترین فکرهایی که داشتند. ظهور امام مهدی (ع) هم همین طور است.

معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت قم افزود: انتظار ظهور نیز همین طور است. خداوند فرموده به همین زودی ها می خواهم یک دنیای خیلی زیبایی را برایتان رقم بزنم که در این دنیای زیبا هرچه می بینید خوبی و انسانیت و وفا است. آن هم نه برای یک عده بلکه برای همه مردم دنیا. هر کجای دنیا که باشی هر چه می بینی زیبایی است. خالق زیبایی را می بینی. خود زیبایی را می بینی. خودت را در بهترین حالت زیبایی می بینی و این به همین زودی ها است. آیا آماده هستید وارد این مرحله از زندگی بشوید؟

وی تاکید کرد: انتظار یعنی الان شروع به تکاپو، حرکت و تلاش کنید برای اینکه خودت را آماده کنی به آن زمانی که بنا هست به همین زودی ها توسط خداوند تحقق پیدا کند.

حجت الاسلام مهدی یوسفیان با اشاره جمله «رحم بکن تا به تو رحم کنند» اظهار کرد: زمانی شده بود یادمان رفته بود چه کسی هستیم و هرکسی سرش در لاک خودش بود و همه به فکر خودشان بودند و گاهی وقت ها در این میان برخی سعی می کردند روی دوش دیگران سوار شوند. بیماری کرونا که آمد باعث شد آدم به فکر برود که داری چه کار می کنی و بعد انفجار محبت ها شروع شد. مردم به همدیگر کمک کردند. اگر این اتفاق کامل تر رخ دهد یعنی آدم همان طور که هر چیزی برای خودش می پسندد برای دیگران هم بپسندد و به دیگران رحم کند آن وقت باید منتظر آن رحمت واسعه الهی باشد.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی