گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

حجت‌الاسلام رفیعی راد در رادیو گفت‌وگو: رایزنان فرهنگی به مردم گزارش دهند/ مقابله با عوامل تفرقه وظیفه حاکمیت است

کارشناس الهیات فقه و حقوق اسلامی با بیان اینکه سازمان ارتباطات اسلامی که حداقل کار آن دادن گزارش است، هیچ گزارشی ارائه نمی‌دهد گفت: برای مقابله با عوامل تفرقه حاکمیت باید ورود کند و این وظیفه از مردم ساقط است.

1400/08/02
|
09:22
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، حجت‌الاسلام دکتر سید مهدی رفیعی راد کارشناس الهیات فقه و حقوق اسلامی با برنامه «گفتگوی فرهنگی» به مناسبت هفته وحدت مصاحبه کرد.

حجت‌الاسلام رفیعی راد وحدت را آرمان اصلی جمهوری اسلامی دانست و گفت: وحدت دستور قرآن است و مسلمانان بدان امر شده‌اند و برای حفظ تمدن اسلامی، باید بتوان وحدت را حفظ کرد.

وی تمدن را به معنای فرهنگ دانست و افزود: مجموعه‌ای از باورها و اراده‌های یک قوم فرهنگ است و در جهت تحقق دادن به آنها، آثار تمدنی را مشاهده می‌کنیم. تمدن و وحدت اسلامی یک امر عاقلانه‌ای است که کشور در سطح عاقلانه‌ای انجام می‌دهد اما آمریکا و رژیم صهیونیستی دو دشمن اصلی تمدن اسلامی در جهان امروز هستند.

این کارشناس الهیات فقه و حقوق اسلامی با بیان اینکه آن چیزی که در تمدن اسلامی وجود دارد در تعارض کامل با آمریکاست خاطرنشان کرد: ایمان به خداوند، رکن تمدن اسلامی است و این همان نقطه‌ای است که توسط دشمن مورد هدف واقع می‌شود و پس از ایجاد شرک و کفر، تفرقه‌افکنی می‌نمایند.

حجت‌الاسلام رفیعی راد در رادیو گفت‌وگو، سند پیاده‌سازی وحدت را مهم‌تر از طرح راهبردی و استراتژیکی آن خواند و اظهار کرد: اگر وحدت از سمت امام (ره) مطرح می‌شود، فهم کاملی برای بقای انقلاب داشتند و لذا اگر سیستم‌های اطلاعی درست و دانش‌پایه عمل کنند می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشی حوزه‌های علمیه، عوامل تفرقه را رهگیری و رسوا کرده و به مردم معرفی نمایند.

وی ادامه داد: برای مقابله با عوامل تفرقه حاکمیت باید ورود کند و این وظیفه از مردم ساقط است.

این کارشناس همچنین تصریح کرد: نمی‌توان از وحدت صحبت کرد اما سازمان ارتباطات اسلامی که حداقل کار آن دادن گزارش است، هیچ گزارشی ارائه ندهد. رایزنان فرهنگی باید به مردم گزارش دهند که هزینه‌هایی که کرده‌اند چه منفعتی برای کشور داشته و چه بازار اقتصادی ایجاد شده است.

حجت‌الاسلام رفیعی راد با بیان اینکه روحانیت در جمهوری اسلامی در نهاد حاکمیتی تعریف می‌شوند خاطرنشان کرد: امروز ظرفیتی در جهان اسلام به وجود آمده و ظرفیتی در آن فعال شده است و آن چیزی که موجب ترس دشمنان می‌شود، ظرفیت به وجود آمده است و زمانی بیش‌ازپیش خوشحال می‌شویم که بتوانیم به ارکان تمدنی مانند عدالت برسیم.

وی تصریح کرد: اگر وحدت نباشد، فرصت‌های کشورهای اسلامی به تهدید تبدیل می‌شود و ظرفیت آنها توسط جبهه‌های دشمنان مصادره می‌شود درحالی‌که اگر وحدت باشد حتی در حوزه بازدارندگی به عالی‌ترین سطح از وضعیت امنیت پایدار می‌رسیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی