گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مسئول فضای مجازی سازمان بسیج كشور: مردم بیش از پیش در فضای مجازی نقش آفرینی داشته باشند

معین در رادیو گفت‌وگو گفت: یکی از شئون مدیریت فرهنگی به کمک مردم در فضای مجازی رخ می دهد و لذا حضور و نقش آفرینی مردم در این عرصه بسیار ضرورتی تر از گذشته است.

1400/09/04
|
17:18
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر مسلم معین مسئول فضای مجازی سازمان بسیج کشور به مناسبت هفته بسیج در برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد آتش به اختیاری در مهندسی فرهنگی به عنوان رسالت امروز بسیج مصاحبه تلفنی کرد.

معین گفت: آتش به اختیاری لزوما یک ارزش در حوزه فرهنگ نیست بلکه در فرمایش رهبری نیز این واژه زمانی مطرح می شود که قرارگاه های فرهنگی کشور دچار اخلال شده باشند.

وی ادامه داد: قرارگاهی مدیریت کردن حوزه فرهنگ سخت ترین نوع مدیریت کردن است و در تمام دنیا نیز به همین شکل است؛ فرهنگ مردم پایه بودن انقلاب در کشور ما همواره بوده و در حوزه فرهنگ نیز باید همین گونه باشد.

مسئول فضای مجازی سازمان بسیج کشور با بیان اینکه یکی از شئون مدیریت فرهنگی به کمک مردم در فضای مجازی رخ می دهد اظهار کرد: به واسطه کوتاهی ها در سال های اخیر در این حوزه، حضور و نقش آفرینی مردم در این عرصه بسیار ضرورتی تر از گذشته است چرا که قرارگاه های فرهنگی در این حوزه دچار اخلال هستند.

معین در رادیو گفت و گو خاطرنشان کرد: راهبرد سازمان بسیج در فضای مجازی استفاده از مردم است و یکی از حوزه ها تولید محتوای مبتنی بر ارزش های ایرانی اسلامی توسط خود مردم است و در حال حاضر یکی از مهمترین خلأهای مدیریت فضای مجازی کشور با نقش آفرینی مردم حل می شود.

وی همچنین ضمن تاکید بر ارتقاء سواد فرهنگی و رسانه ای مردم و ایجاد جبهه میلیونی از انسان های کنشگر برای واکنش به دشمن اضافه کرد: نهضت آموزش سواد رسانه ای توسط بسیج در تمام پایگاه ها و شهرها اتفاق افتاده تا در مورد مسائل مختلف فضای مجازی، افراد مانند یکدیگر فکر کنند و این از مهمترین برنامه های بسیج در حوزه سواد رسانه ای مردم است.

مسئول فضای مجازی سازمان بسیج کشور در مصاحبه تلفنی با این برنامه کمبود محتوا را از مشکلات فضای مجازی خواند و تصریح کرد: وقتی مردم تحلیل درستی از فضای مجازی داشته باشند، به صورت خودکار محتوای منطبق با حرکت جامعه به سمت انسجام و فهم مشترک ارائه می دهند و نهضت تولید محتوا نیز ایجاد می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی