گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

معاون اجرایی دومین نمایشگاه مجازی كتاب: ارسال رایگان و تخفیف 20 درصدی نمایشگاه مجازی کتاب

صفری ضمن تاکید بر ارسال رایگان کتاب و تخفیف 20 درصدی ناشران گفت: از زمانی که کد رهگیری برای خریداران ارسال می‌شود، پست ظرف 48 تا 72 ساعت به مردم می‌رساند.

1400/10/20
|
12:15
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، حسین صفری معاون اجرایی دومین نمایشگاه مجازی کتاب با برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد دومین نمایشگاه مجازی کتاب، ظرفیت‌ها و مشکلات مصاحبه کرد.

صفری گفت: با توجه به بیماری، تصمیم بر این گرفته شد که دومین نمایشگاه مجازی کتاب را برگزار کنیم؛ در طول سال برای حلقه‌های مختلف نشر و کتاب فروشان برنامه‌های مختلفی وجود دارد اما نمایشگاه کتاب، برای ناشران بود.

وی ضمن اشاره به شماره تلفن 91009898 برای پاسخگویی به مردم پیرامون نمایشگاه مجازی کتاب بیان کرد: سال گذشته با بررسی این تماس‌ها حدود 80 مسئله دریافت شد که آن را برطرف کردیم و همچنین به لحاظ منابع نیز سایت و سامانه را تقویت کردیم و برای آن تمام تمهیدات دیده شده است.

امکان انتخاب کتاب قبل از شروع به کار نمایشگاه مجازی کتاب

معاون اجرایی دومین نمایشگاه مجازی کتاب از حضور بیش از هزار و 900 ناشر در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اضافه کرد: ناشران می‌توانند کتاب‌هایی که از سال 90 در دست دارند در سامانه عرضه کنند و حتی برخی ناشران می‌توانند 1 عنوان کتاب خود را در سامانه عرضه نمایند.

صفری در مصاحبه با رادیو گفت و گو با بیان اینکه از چند روز قبل از نمایشگاه مردم می‌توانند به سامانه مراجعه و علاقه مندی‌های خود را انتخاب کنند خاطرنشان کرد: علاقمندان می‌توانند به محض بازگشایی سامانه مراجعه کرده و نسبت به خرید کتاب‌های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

وی در ادامه ضمن اشاره به همکاری 55 دستگاه و سازمان با نمایشگاه امسال یادآور شد: تمام ادارات کل استان‌ها و ادارات ارشاد برای اطلاع رسانی و فعالیت‌های فرهنگی نمایشگاه بسیج شده‌اند تا مشارکت استان‌ها را شاهد باشیم.

پویش نذر کتاب

مجیدی ضمن اشاره به پویش نذر کتاب در این نمایشگاه تشریح کرد: در این پویش افراد می‌توانند به هر مقدار و هر جایی که می‌خواهند کتاب بخرند و آن را هدیه نمایند که منجر به ترویج کتاب و کتابخوانی خواهد شد.

معاون اجرایی دومین نمایشگاه مجازی کتاب ضمن تاکید بر ارسال رایگان کتاب و تخفیف 20 درصدی ناشران خاطرنشان کرد: دیر رسیدن کتاب، تنها از جانب پست نیست؛ از زمانی که کد رهگیری برای خریداران ارسال می‌شود پست ظرف 48 تا 72 ساعت به مردم می‌رساند.

وی همچنین ضمن اشاره به ایستگاه‌ها و بادجه‌های سیار پست در نمایشگاه امسال گفت: 60 درصد یارانه کتاب، نسبت به سال گذشته برای طلاب و دانشجویان و اهل قلم افزایش پیدا کرده و پیش بینی می‌شود امسال استقبال ویژه‌ای شود.

یارانه 80 هزار تومانی برای طلاب و دانشجویان

مجیدی ضمن اشاره به خرید 64 هزار میلیارد تومانی کتاب از نمایشگاه سال گذشته و پیش بینی 2 برابر شدن این مقدار اظهار کرد: 22 دی ماه سامانه باز می‌شود ثبت نام برای دانشجویان و طلاب آغاز می‌شود؛ سقف مبلغ برای این گروه 250 هزار تومان است که 80 هزار تومان آن یارانه معاونت فرهنگی است.

این معاون همچنین در مورد برگزاری نمایشگاه فیزیکی در اردیبهشت ماه بیان کرد: این نمایشگاه پیش بینی شده و مکاتبه‌ها و جلسات مختلفی برای اقدامات اولیه برگزاری نمایشگاه صورت گرفته است؛ همچنین برگزاری همزمان نمایشگاه فیزیکی و حضوری در دستور کار است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی