گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك كارشناس مسائل رسانه: جریان تحریف ، به دنبال القای ناکارآمدی نظام دینی، در حل مشکلات است

یک کارشناس مسائل رسانه، تاکید کرد :هدف از جنگ تحریف، سنگ انداختن در بین باورهای مردم در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، مذهبی و اجتماعی و القاء ناکارآمدی نظام دینی در حل مشکلات است.

1399/05/14
|
16:34
|

مرتضی کارآموزیان، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه در حال حاضر یک جریان رسانه‌ی نفوذی در کشور است که امید به انتخابات 2020 آمریکا و پیروزی «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در این انتخابات بسته است، گفت: آن‌ها فکر می‌کنند که اگر این فرد در انتخابات پیروز شود، رابطه تهران و واشنگتن بهتر می‌شود، این در حالی است که ما برای حل مشکلات کشور، باید نگاه به داخل داشته باشیم و از توانمندی‌های موجود در کشورمان به نحو مناسب استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه جریان تحریف به دنبال شک انداختن در بین باورهای مردم در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی فرهنگی و مذهبی است و می‌خواهد القا کند که نظام دینی در حل مشکلات ناکارآمد است، خاطرنشان کرد: آن‌ها در رسانه‌های خود تلاش می‌کنند که شرایط را به گونه‌ای به مردم نشان دهند که بگویند کار تمام شده و مشکلات قابل حل نیست آن‌ها به دنبال القای یاس و ناامیدی از آینده هستند و فقط نیمه خالی لیوان را به مردم نشان دهند.

این کارشناس مسائل رسانه با تاکید بر اینکه باید مردم در حوزه فرصت محوری نه تهدید محوری توانمند شوند، ادامه داد: باید در راستای افزایش روحیه انقلابی مردم، ارتقاء سواد رسانه‌ای آنها و پیگیری مطالبات به حق آنها در رسانه‌ها حرکت کنیم. باید با مردم به صورت شفاف صحبت کنیم و کادری در طراز انقلاب اسلامی ایجاد کنیم.

کارآموزیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه اکثریت مردم ایران همراه انقلاب هستند و دل در گرو آن دارند، افزود: برخی از مشکلات در کشور نتیجه بی‌تدبیری مسئولان است و نباید همه مشکلات در کشور را گردن تحریم‌ها بیندازیم.

این کارشناس مسائل رسانه با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی از رسانه‌ها اقناع مردم و پیگیری مطالبات آن‌ها را بلد نیستند، تاکید کرد: در راستای مقابله با جنگ تحریف باید ذهن رسانه‌ای، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مردم تغییر کند و سواد رسانه‌ای، عاطفی و ارتباطی در بین آن‌ها گسترش پیدا کند.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: متاسفانه برخی از رسانه‌ها در داخل کشور به صورت آگاهانه و یا ناآگاهانه پمپاژ کننده جریان سنگین تحریف در کشور هستند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی