صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان كرد: تدابیر ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در روزهای پایانی آخر هفته

سردار محمدرضا مهمان دار در خصوص تدابیر ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در روزهای پایانی آخر هفته توضیحاتی را ارائه داد.

1398/03/13
|
11:15
|

برنامه «صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو با موضوع پیش بینی تدابیر ترافیکی در تعطیلات آخر هفته و با حضور سردار محمدرضا مهمان دار ریاست پلیس راهور تهران بزرگ به روی آنتن رفت.

سردار محمدرضا مهمان دار با اشاره به اینکه مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بعد از ظهر سه شنبه در مرقد مطهر ایشان برگزار خواهد شد، گفت: از ماه ها قبل برنامه ریزی های لازم را در کنار سازمان های دیگری که مسئول هستند انجام دادیم و آمادگی لازم را پیدا کرده ایم.

وی ضمن بیان اینکه با توجه به ماه مبارک رمضان زائرین نمی توانستند از اقصی نقاط کشور شرکت کنند و اکثرا از استان های همجوار هستند، اظهار داشت: به همین خاطر هماهنگی های لازم با مسئولین کاروان ها و کسانی که مسئولیت انتقال زائرین را دارند، انجام دادیم و چندین مورد بازدید از پارکینگ های مربوطه داشتیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگو با رادیو گفت و گو با بیان اینکه 13 پارکینگ برای پذیرایی این زائران آماده شده است، تصریح کرد: هرچند که مسئولین کاروان ها کاملا توجیه شده اند اما برای اینکه مسیر پارکینگ را کسی اشتباه نکند با مسیر یاب های داخلی نشان و بلد هماهنگ کردیم تا شماره پارکینگ ها را برای کسانی که از استان ها به عنوان کاروان تشریف می آورند، تعریف کنیم.

وی افزود: مسئولین کاروان ها با جستجوی پارکینگ ها در این مسیریاب ها، می توانند پارکینگ مورد نظر را انتخاب کنند و مسیر کاملا همان مسیری است که ما برای کاروان ها تعریف کردیم و بدون مشکل می توانند وارد پارکینگ خود شوند.

سردار مهمان دار با تاکید بر اینکه برای مراسم فردا آمادگی کامل داریم، گفت: مجموعه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ آمادگی کامل دارد که هم بحث امنیت زائرین و هم بحث ایمنی ترافیک و تسهیلات ترافیکی که لازم است برای عزیزان فراهم کنیم.

وی در ادامه به برگزاری نماز عید فطر اشاره کرد و بیان داشت: احتمالا روز چهارشنبه عید سعید فطر خواهد بود، در این صورت تمهیدات لازم برای برگزاری نماز عید سعید فطر در مصلی تهران نیز پیش بینی شده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: در مجموعه فرماندهی تهران بزرگ، جلسات متعددی برگزار شده و با سازمان ها هماهنگی های لازم صورت گرفته است و از ساعت چهار صبح که درب های پارکینگ ها و مصلی تهران باز می شود، عزیزان آمادگی پذیرش را دارند.

وی با بیان اینکه در اطراف مصلی پنج پارکینگ برای خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است، متذکر شد: توصیه می کنیم نمازگزاران از خودروی شخصی استفاده نکنند و سعی کنند از حمل و نقل عمومی اتوبوس و مترو که به صورت رایگان در اختیار این عزیزان است، برای رسیدن به مصلی استفاده کنند.

وی با اعلام اینکه ممنوعیت هایی هم برای توقف در اطراف خیابان های اطراف مصلی خواهیم داشت، گفت: از ساعت 12 شب روز قبل از عید سعید فطر، همکاران بنده اجازه توقف و پارک خودرو را در محدوده خیابان های اطراف مصلی نخواهند داد. ضمن اینکه خیابان های هویزه و خرمشهر به پارک موتور سیکلت اختصاص پیدا کرده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو