صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

به بهانه "روز حمایت از صنایع كوچك" مطرح شد؛ رونق تولید با حمایت از صنایع کوچک محقق می شود

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک با تأکید بر اینکه رونق تولید با حمایت از صنایع کوچک محقق می شود افزود: همه ارکان کشور اعم از بخش عمومی، خصوصی و دولت همه باید دست به دست هم دهند.

1398/05/20
|
12:45
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع روز حمایت از صنایع کوچک در ارتباط تلفنی با دکتر اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

مصاحب با تبریک روز صنایع کوچک به تلاشگران حوزه صنعت و کارآفرینان بیان داشت: یکی از گلوگاه های اصلی این عرصه، عدم اطلاع رسانی کافی به مخاطب عام و خاص در مورد مقوله های حمایتی صنایع کوچک است.

وی با اشاره به اینکه صنایع کوچک به عنوان یکی از عوامل اصلی توسعه در کشورهای نوظهور و توسعه یافته شناخته شده افزود: این کشورها محور توسعه را بر مبنای صنایع کوچک قرار داده اند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به تاثیر صنایع کوچک بر اقتصاد کشور گفت: صنایع کوچک از طریق چهار کانال کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و ایجاد فرصت های شغلی به شکل خاص بر اقتصاد تاثیر می گذارد. سازمان در این راستا فعالیت هایی را شروع کرده و کمک به نقش آفرینان این عرصه و رونق کسب و کار در صنایع کوچک و متوسط را در دستور کار خود قرار داده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تمرکز فعلی سازمان بر سیاست گذاری و مباحث توسعه ای است مطرح کرد: سازمان صنایع کوچک شروع به توسعه صنعتی و فناوری با تأکید بر افزایش نفوذ فناوری در صنعت کرده است.

مصاحب با اشاره به نقش شکوفایی صنایع کوچک در رونق تولید گفت: بدون تردید چهار آیتم مذکور به همراه رقابت پذیری در عرصه بازار ضمن افزایش تنوع در تولید محصولات صنایع کوچک، انعطاف پذیری بیشتری برای تغییر ایجاد خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه رونق تولید با حمایت از صنایع کوچک محقق می شود افزود: همه ارکان کشور اعم از بخش عمومی، خصوصی و دولت همه باید دست به دست هم دهند و سیاست های پولی، مالیاتی نمی تواند منفک از این حوزه باشد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در پایان یادآور شد: ما به عنوان سیاست گذار در حوزه های مختلف نظیر تأمین مالی، مبادله فناوری و پیاده سازی اقتصاد دانش بنیان در این مسیر گام های بزرگی داشتیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو