صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

به بهانه " روز جوان " تأكید شد: ضرورت به کارگیری هر چه بیشتر جوانان در پست های مدیریتی کشور

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران معتقد است که اجرای صحیح قانون، اعتماد به جوانان و به کارگیری آنها در پست های مدیریتی راهکار مناسبی برای استفاده از جوانان و بها دادن به آنهاست.

1399/01/17
|
11:49
|

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه روز جوان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و در ارتباط تلفنی با رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و دکتر شهروز برزگر دبیر فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد

برزگر در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: یکی از بزرگترین اقدامات مجلس برای به کارگیری و اشتغالزایی جوانان تصویب این قانون بود که افراد بازنشسته اجازه کار در بدنه دولت را نداشته باشند.

دبیر فراکسیون جوانان مجلس دهم با بیان اینکه سن جوانی در ایران از 18 تا 35 سالگی تعریف می شود افزود: از 35 تا 56 سالگی میانسالی و از 57 سال به بعد هم سن کهنسالی تعریف می شود و عمده افرادی که پست های حساس و کلیدی کشور را اشغال کرده بودند و باعث کاهش راندمان می شدند در سن کهنسالی بودند که از این رو مجلس قانون "منع به کارگیری بازنشستگان" را تصویب کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: بسیاری از بازنشستگان از تبصره ها و بخشنامه ها استفاده و با ترفندهای مختلف پست دیگری را اشغال کردند و متاسفانه هنوز این قانون به صورت قاطع و کامل پیاده نشده است.

برزگر در ادامه این مبحث متذکر شد: ما اگر نیروی جوان را در بدنه مدیریت که ریسک پذیر نیز هستند جایگزین نکنیم مطمئناً کشورمان در آینده صدمه خواهد دید.

دبیر فراکسیون جوانان مجلس دهم ابراز داشت: ما به اندازه کافی منابع و مغز متفکر و متخصص در کشورمان داریم لذا باید جلوی فرار مغزها را بگیریم و به جوانان فرصت و اجازه دهیم تا کشور را بسازند و به مردم خدمت کنند.

برزگر همچنین روحیه ریسک پذیری جوانان را یک نقطه مثبت دانست و گفت: در روز عاشورا حضرت علی اکبر (ع) اولین فردی بود که پا به میدان نبرد گذاشت و از جان خود گذشت همانطور که بیش از 90 درصد رزمندگان در دوران دفاع مقدس نیز از جوانان و حتی نوجوانان بودند و این نشانه روحیه ریسک پذیری در جوانان است.

در ادامه "صبح و گفتگو"، گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: با توجه به قدمت تشکیلات ورزش و جوانان، حوزه ورزش جوانان برجسته تر شده اما این به معنای نادیده گرفتن جوانان در پست های مدیریتی نیست.

وی افزود: وزارت ورزش در این سالها با به کارگیری معاونت جوانان و کاهش دادن سن مدیریت و استفاده از جوانان در اغلب پست های مدیریتی سعی کرده تا بخشی از این رویکرد را ترمیم و این فاصله را پر کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از جوانان به عنوان موتور محرکه و قوه عاقله هر تشکیلاتی نام برد و گفت: هر تشکیلاتی که در کشور به این موضوع بی توجهی کند قطعاً دچار آسیب و خسران بزرگی خواهد شد.

گل محمدی مطرح کرد: اجرای صحیح قانون و توجه و اعتماد به جوانان مانند اوایل انقلاب و به کارگیری آنها در پست های مدیریتی می تواند راهکار مناسبی برای استفاده از جوانان و بها دادن به آنها باشد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو