صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

ثبت نام متقاضیان بیمه بیکاری در سامانه جامع روابط کار

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: متقاضیان دریافت بیمه بیکاری به سامانه جامع روابط کار مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

1399/05/26
|
13:45
|

مسعود بابایی در برنامه صبح و گفتگو گفت: باتوجه به مصوبه ستاد ملی کرونا تاکنون یک میلیون و 52 هزار و 859 نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری شدند که در اسفندماه 277 هزار و 500 نفر در فروردین ماه به 503 هزار نفر و در اردیبهشت ماه به 331 هزار و 28 نفر بیمه بیکاری دریافت کرده اند.

وی افزود: برای ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری از اسفندماه سال گذشته اطلاع رسانی وسیع صورت گرفت و از خردادماه نیز فرآینده بررسی و پرداخت ها برای پرونده های جدید آغاز شده است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: همچنین اطلاع رسانی های متعددی نیز برای جاماندگان دریافت بیمه بیکاری صورت گرفته و لیست اسامی 14 هزار و 65 نفر از این افراد 14 خردادماه به خزانه ارسال شده است.

بابایی اظهار داشت: همچنین برای 45 هزار و 644 نفر از متقاضیان دریافت بیمه بیکاری که به عنوان جاماندگان این طرح بشمار می رفتند نیز پیامک ارسال شده تا شماره حساب خود را در سامانه وارد کنند.

وی تاکید کرد: افرادی که از ابتدای خردادماه بیکار شده اند و یا بیکاری آنها از اسفندماه همچنان ادامه دارد می توانند به سامانه جامع روابط کار مراجعه کنند و درخواست خود برای بیمه بیکاری را در این سامانه وارد کنند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: سامانه جامع روابط کار تمامی مراحل بررسی درخواست های افراد به صورت الکترونیک انجام می شود و نیازی به حضور افراد نیست.

بابایی تاکید کرد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا مقرر شد که پرداخت بیمه بیکاری از طریق خزانه انجام شود و ما در وزارت کار تنها لیست افراد را تهیه می کنیم و پرداختی ها از طریق خزانه خواهد بود.


*نحوه اختصاص بیمه بیکاری به کارگران در زمان شیوع کرونا


همچنین فتح الله بیات رئیس اتحادیه کارگران قراردادی گفت: در روند شیوع بیماری کرونا دو نوع بیمه بیکاری به افراد اختصاص داده شد.

وی عنوان کرد: براین اساس بیمه بیکاری به افراد شاغل که به دلیل شیوع بیماری کرونا بیکار شده بودند و کارگران فصلی اختصاص داده شد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی تاکید کرد: درصد بیمه بیکاری که به کارگران فصلی اختصاص داده شد متفاوت بود و برخی از این افراد کمتر از یک میلیون تومان بیمه بیکاری دریافت کردند.

بیات ادامه داد: برخی کارگران برای دسترسی به سایت و ثبت نام بیمه بیکاری با مشکل مواجه شدند و مجبور به حضور در کافی نت ها شدند.

وی گفت: بیکاری برخی کارگران به دلیل بیماری کرونا همچنان ادامه دارد که این افراد همچنان نیازمند حمایت دولت هستند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو