صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

دولت و وزارت‌ بهداشت حساسیت خود را نسبت به کرونا ازدست داده‌اند

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران خطاب به دولت و وزارت بهداشت تاکید کرد که شما حساسیت خود را نسبت به ابر بحران جهانی (کرونا) از دست داده‌اید؛ نه مردم.

1399/07/07
|
14:34
|

محمدرضا محبوب فر در رابطه با وضعیت کرونا در پایتخت در برنامه "صبح و گفتگو" گفت: متاسفانه 158 شهر کشور گرفتار موج سوم بیماری هستند و بسیاری از مراکز استان‌ها در وضعیت سیاه به سر می‌برند.

وی در رادیو گفت‌وگو افزود: در تهران ظرفیت تخت‌های بیمارستانی تکمیل شده و تختی برای بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها پیدا نمی‌شود.

محبوب فر گفت: بسیاری از بیماران به منازل ارجاع داده می‌شوند و این زنگ خطری برای جامعه است.

وی افزود: همواره اعلام می‌شود حساسیت مردم نسبت به کرونا کاهش یافته و میزان رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی از 80 به 50 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در پاسخ به دولت و وزارت بهداشت و نیز کارشناسان پزشکی اعلام می‌کنم که حساسیت مردم نسبت به کرونا کاهش پیدا نکرده بلکه این دولتی‌ها و وزارت بهداشت و درمان هستند که حساسیت خود را نسبت به کرونا و این ابر بحران جهانی از دست داده اند.

محبوب فر دستیابی به ایمنی جمعی و پایدار را در کشور نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا 100درصد دانست و گفت: در 10 روز اخیر شاهد برخی نوسانات ارزی در کشور بودیم و با توجه به اینکه کارشناسان و مسئولان حوزه کارگری و نمایندگان مجلس خط فقر را 10 میلیون تومان می‌دانند، اقلام بهداشتی که باید مورد استفاده قرار گیرد، بسیار گران است.

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ادامه داد: قشر کارگر و حاشیه نشین از نظر دسترسی به اقلام بهداشتی مثل ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی کنند، عاجز است.

محبوب فر در رادیو گفت‌وگو تصریح کرد: تا زمانی که به مشکلات اقتصادی جامعه رسیدگی نشود، کشور وارد فاز آرامش نخواهد شد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو