صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

منادی سفیدان در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: کرونای انگلیسی دانش‌آموزان را تهدید می‌کند/ بازگشایی مدارس منوط به مصوبه ستاد کروناست

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر حساسیت سنین پایین به کرونای انگلیسی تاکید کرد که شیوع این ویروس هم باید در بازگشایی مدارس مدنظر باشد.

1399/10/22
|
14:48
|

علیرضا منادی سفیدان در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت‌وگو در خصوص دستور وزیر آموزش و پروش مبنی بر بازگشایی بخشی از مدارس در کشور گفت: متاسفانه خانواده‌ها از عهده آموزش دانش‌آموزان در پایه اول و دوم ابتدایی بر نمی‌آیند و برای تقویت پایه‌ی آموزش حتما نیاز به حضور معلم است.

وی خشت اول آموزشی را مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد با رعایت پروتکل‌ها، آموزش حضوری صورت گیرد.

منادی سفیدان با تاکید بر حساسیت سنین پایین به کرونای انگلیسی تاکید کرد که شیوع این ویروس هم باید در بازگشایی مدارس مدنظر باشد.

وی در عین حال لزوم برقراری آموزش را در مناطق سبز و غیر حساس متذکر شد و بیان کرد: پیشتر طی یک نظرسنجی، خانواده‌ها از آموزش حضوری مخالفت کرده بودند ولی اکنون نظرسنجی در اختیار دارم که خانواده‌ها متمایلند پایه اول و دوم سر کلاس حاضر شوند و احتمال داد برای مهر سال آینده همه کلاس‌ها با ظرفیت کامل برپا شوند.

این نماینده مجلس، آموزش حضوری را بعنوان جایزه‌ای برای شهرهایی عنوان کرد که پروتکل‌ها را کاملا رعایت کرده‌اند و ادامه داد: مدارس با ظرفیت زیر 50 نفر قابلیت اجرای پروتکل‌ها را داراست.

منادی سفیدان اعلام کرد: در تهران استقبال برای به مدرسه فرستادن دانش آموزان خوب نیست.

منادی سفیدان خاطرنشان کرد: وقتی مطمئن باشیم که کرونا افول کرده طبیعی است که اجازه دهیم دانش‌آموزان حضوری درس بخوانند در حالی که بچه‌ها در سال اول و دوم هیچ چیز یاد نگرفته‌اند.

وی تصمیم بازگشایی مدارس را فقط از سوی آموزش و پرورش ندانست و این کار را بررسی همه جانبه‌ای از سوی ستاد مقابله با کرونا دانست و تصریح کرد: این تصمیم را ستاد کرونای تهران گرفته است و اگر ستاد تصویب نکرده است ما هم اجازه بازگشایی را نمی‌دهیم و مقاومت خواهیم کرد.

منادی سفیدان در پایان این گفت وگو تاکید کرد که باید نسبت به مصوبه، ستاد بررسی کند و سپس درباره مقاومت مجلس در برابر بازگشایی یا موافقت با آن اجازه خواهند داد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو