صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

الهیان در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: دولت در اجرای قانون رفع تحریم‌ها مصمم است/ صنعت هسته‌ای احیا میشود

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به احیای صنعت هسته‌ای کشورمان تاکید کرد: دولت هم با این کار و در راستای اجرای قانون رفع تحریم مصمم است.

1399/10/22
|
14:52
|

زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در خصوص تدابیر مجلس برای اجرای قانون رفع تحریم‌ها به برنامه رویداد گفت: ما چندین ماه بحث و بررسی کردیم تا این قانون اجرایی باشد.

وی از حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در زمان تدوین این قانون سخن گفت و ادامه داد: این قانون اجرایی صریح و شفاف است و بدون ابهام می‌باشد و روز گذشته هم جلسه‌ای با حضور وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی برگزار و روند اجرایی شدن این قانون را بررسی کردیم.

الهیان افزود: غنی سازی 20 درصد چند روزی است که از سر گرفته شده و احیای صنعت هسته‌ای را بعنوان صنعت مادر درپی آن خواهیم داشت.

وی از همسویی وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی با این روند خبر داد وخاطرنشان کرد: درباره پدافند غیرعامل و ایمنی صنعت هسته‌ای هم مباحثی مطرح شد و دولت هم در اجرای این قانون کاملا مصمم است.

الهیان از آغاز نصب سانتریفیوژها خبر داد و تاکید کرد دولت باید جدول زمانبندی برای راه اندازی رآکتور پیشبینی شده در قانون را به مجلس ارائه دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: بر اساس ضرب العجل دو ماهه اگر کشورهای اروپایی به تعهدات پایبند نباشند دسترسی بازرسان به تعهدات محدود می‌شود و اخراج آن‌ها از مراکز هسته‌ای ما کلید خواهد خورد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو