صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی ایران: هزینه خدمات پزشکی با تعرفه‌ها همخوانی ندارد

سالاریان در رادیو گفت وگو اظهارکرد: خدمات پزشکی هم مثل سایر خدمات، یک قیمت تمام شده و هزینه استهلاک و هزینه فنی دارد و وقتی هزینه اینها را حساب می‌کنیم با واقعیتی که فعلاً به عنوان تعرفه مطرح است همخوانی ندارد.

1400/09/09
|
09:52
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر علی سالاریان معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران با برنامه «صبح و گفتگو» درمورد خبر تورم در حوزه سلامت و افزایش تعرفه ویزیت پزشکان به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

سالاریان گفت: سازمان نظام پزشکی کشور به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی موظف به کمک به تأمین و حفظ سلامت جامعه و همچنین حفظ کرامت و شأنیت حرفه پزشکی است و بنابراین از هر دو طرف نگران می‌باشد.

وی با بیان اینکه منافع این دو بخش (جامعه و پزشکان) جدا از هم نیست افزود: جامعه پزشکی هم جزئی از این کشور و مردم است و فشار و اضطراب برای جامعه پزشکی در نهایت منجر به اختلال در سلامت مردم خواهدشد لذا ما به عنوان سازمان ناظر بر مردم باید هر دو طرف را حفظ کنیم.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران با بیان اینکه علم اقتصاد در هر زمینه‌ای صدق می‌کند اظهارکرد: خدمات پزشکی هم مثل سایر خدمات، یک قیمت تمام شده و هزینه استهلاک و هزینه فنی دارد و وقتی هزینه اینها را حساب می‌کنیم با واقعیتی که فعلاً به عنوان تعرفه مطرح است همخوانی ندارد.

سالاریان معتقد است که قیمت گذاری دستوری منجر به رقیق شدن کیفیت خدمات پزشکی می‌شود و دود آن در نهایت به چشم مردم خواهد رفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه سلامت، پایه‌ای ترین نیاز و حق اساسی هر شهروند است که حاکمیت باید آن را حفظ کند تأکیدکرد: دولت باید اعتبارات و بودجه را به سمتی ببرد که بیشترین حمایت از این بخش انجام شود.

وی با تأکید بر لزوم حمایت‌های بیمه‌ای قوی از بیماران افزود: مسئولان به گونه‌ای عمل کنند که ضمن حفظ کیفیت سلامت جامعه، مطب‌ها نیز تعطیل نشوند و پزشکان هم کار در کشورهای دیگر را مطلوب تر از ایران نبینند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران در رادیو گفت وگو خاطرنشان کرد: از آنجایی که بیشتر تجهیزات پزشکی وارداتی هستند، ارز مرجع از آن‌ها حذف شده و قیمت مواد اولیه و نرخ تورم هم بالاتر رفته لذا افزایش قیمت تجهیزات و تعرفه‌ها موضوع کاملاً منطقی است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو