صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

عصر امروز، جلسه‌ علمی بررسی زلزله آذربایجان ‌شرقی تشکیل می‌شود

مدیرکل بحران استانداری آذربایجان‌شرقی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو از تشکیل جلسه‌ای به منظور بررسی ابعاد زلزله دیروز و امروز این استان با حضور اساتید دانشگاه و متخصصان زلزله نگاری خبر داد.

1400/11/04
|
12:45
|

محمدعلی هنرور در برنامه "صبح وگفتگو" رادیو گفت‌وگو بیان کرد: طی دیروز و امروز زلزله‌هایی اتفاق افتاد و دیروز به جز ترکیدگی دیوار به صورت جزئی، خسارتی نداشتیم. امروز تیم‌های ارزیاب در منطقه حضور دارند و گزارش خسارت جانی و مالی به ما اعلام نشده است.

وی در خصوص اینکه روز گذشته مدارس به دلیل رعب و وحشت دانش آموزان، تعطیل اعلام شد، افزود: امروز هم از طرف استانداری اعلام کردیم مدارس تعطیل شود.

هنرور با اشاره به زلزله بیش از 4 ریشتریِ صبح امروز اعلام کرد: این زلزله حوالی تبریز اتفاق افتاد. روستاهایی که در حوالی شهر تبریز واقع شده‌اند احتمالا از زمین لرزه متاثر شدند ولی هنوز گزارش خاصی ارائه نشده است.

مدیرکل بحران استانداری آذربایجان‌شرقی به رادیو گفت‌وگو گفت: شرکت‌های خدمات رسان از جمله آب و فاضلاب و گاز و برق در حال کنترل هستند و شهرداری را نیز به بافت فرسوده و حاشیه‌ای تبریز اعزام کردیم تا کاملا وضعیت را رصد و پایش کنند تا در صورت بروز مشکل، بلافاصله امداد رسانی را آغاز کنند.

هنرور همچنین از نبود هیچ پس لرزه‌ای برای این زلزله خبر داد و گفت: نیروهای امدادی و عملیاتی همواره آماده هستند. تبریز شهری حادثه خیز است و از روز گذشته اعلام آماده باش کامل کرده‌ایم.

وی گفت: مردم باید آرامش و خونسردی خود را حفظ کنند و ان شاالله اتفاقی نمی‌افتد. جلسه پاسخ به بحران نیز ساعت سه و نیم عصر امروز تشکیل می‌شود و با حضور اساتید دانشگاه و لرزه نگاری کم و کیف زلزله دیروز و امروز را بررسی می‌کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو