رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

یك كارشناس مسائل رسانه تشریح كرد: سابقه خبرسازی« رویترز» علیه ایران در طی سال های اخیر

عابدینی، با تاکید بر اینکه گزارش روز گذشته خبرگزاری رویترز در مورد تعداد کشته شدگان در حوادث آبان ماه ایران ، گزارشی سراسر دروغ است ،اظهار کرد: آنچه که رویترز در این زمینه منتشر کرده است با واقعیت همخوانی ندارد و منبع این خبر مشخص نیست.

1398/10/03
|
15:57
|

حسن عابدینی، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو، با اشاره به سابقه خبرهای دروغی که توسط خبرگزاری انگلیسی رویترز در مورد ایران درسال های اخیر منتشر شده است، افزود : چند سال پیش این خبرگزاری در مورد دختران «نینجا کار» ایرانی در کرج گزارشی را منتشر کرد و در این گزارش مدعی شد که این افراد توسط ایران برای انجام فعالیت‌های تروریستی آموزش داده می شوند ،پس از مدتی آنها به خاطر این خبر دروغ مجبور به عذرخواهی شدند و فعالیت آنها در تهران متوقف شد اکنون نیز همچنان سیاست خبر دروغ پراکنی را در مورد ایران دنبال می کنند.

وی با بیان این که خبر روز گذشته خبرگزاری رویترز در مورد تعداد افراد کشته شده در حوادث آبان ماه دارای منبع مشخص نیست چرا که حتی اسم خبرنگار نیز در آن قید نشده است ، تصریح کرد : در این گزارش ادعا شده که این اطلاعات از سه مقام ارشد ایرانی گرفته شده است ولی در این گزارش نامی از این افراد برده نشده است .

عابدینی با بیان اینکه گام نخست ایجاد بحران توسط رسانه‌های خبری غربی ، عربی و عبری در ایران با شکست مواجه شد ،گفت: آنها اکنون برای تداوم بحران به خبرسازی جعلی روی آورده آمد و در این زمینه در حال فعالیت هستند .

این کارشناس مسائل رسانه در بخش پایانی صحبت های خود اظهار کرد: چندی پیش سایت منافقین آمار 1500 نفر کشته در اعتراضات اخیر را مطرح کرده بود و اکنون نیز به نظر می‌رسد گزارش رویتر بربر اساس آمار گروهکی است که دستانش به خون 17 هزار شهروند ایرانی آغشته است.

دسترسی سریع
رویداد