رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

بیدگلی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو پاسخ داد؛ عرضه اولیه چگونه باعث رونق بورس می شود؟

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران عرضه اولیه را نیازمند تعادل دانست تا به سوددهی بازار سرمایه بیانجامد.

1399/10/24
|
14:52
|

سعید اسلامی بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران در ارتباط زنده تلفنی با برنامه رویداد با اعلام اینکه مجموعه رخدادهای مثبت و منفی باید در بازار بورس منعکس شود تا روند شاخص‌ها بخوبی نمایان گردد، گفت: آنچه در بازار سرمایه اتفاق می‌افتد مجموعه‌ای از انتظارات نسبت به اقتصاد کلان است و بخشی از ریسک‌های تحمیلی به بازار بورس از جمله تصمیمات بودجه‌ای یا نرخ ارز و... اثاری در بازار سرمایه خواهد داشت.

وی همچنین جو منفی بازار سرمایه را متعلق به اواخر مرداد ماه دانست که مردم را دچار خسران ساخته و بخش خصوصی در این بین تمایل به سودبری سرمایه‌گذاران دارد افزود: از این طریق ورود سرمایه به بازار سهل تر اتفاق می‌افتد.

بیدگلی با اشاره به تاثیر روند کاهش نرخ ارز برای برخی صنایع گفت: در روزهایی که روند تغییرات مثبت و منفی نرخ ارز را بصورت متوالی شاهد بودیم اثرات هیجانی می‌تواند از جمله رفتارهای بازار سرمایه باشد.

وی با اعلام اینکه برخی انتظارات از بورس در حال تعدیل است، ادامه داد: برخی معتقدند زور سرمایه ورودی به تامین انتظارات نمی‌رسد تا روند کاهشی ارزش بورس را جبران کند و از طرفی عده‌ای منتظرند تا بازار دوسه روزی مثبت گردد تا مجدد به صف فروشنده‌های سهام بپیوندند.

بیدگلی گفت: هم اینک خروج ‌پول هم بنا به دلایلی از بازار زیاد است که در شکل‌گیری روندهای بازار اثر می‌گذارد.

وی همچنین در خصوص اثر گذاری عرضه اولیه در بازار اظهار کرد: عرضه اولیه به تنهایی منجر به خروج بخشی از پول می‌شود و از دیگر سو عده‌ای معتقدند عرضه اولیه اگر بدرستی صورت گیرد انرژی را در بازار ایجاد می‌نماید.

دسترسی سریع
رویداد