رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

نگاهی به روند دروغ پردازی‌های اخیر؛ راه‌اندازی جریان ترامپیسم رسانه‌های معاند، کار دشمنان داخلی بود

کارشناس مسائل رسانه گفت: در راستای ادعای مضحک رسانه های معاند درباره ترامپ، یک خط غربی در داخل کشور زمینه چنین برداشت هایی را ایجاد کرد.

1399/11/06
|
14:02
|

محمد عبدالهی در گفتگو با برنامه «رویداد» در رابطه با ادعای رسانه های معاند نسبت به طرفداری مردم از ترامپ بدلیل مخالفت شان با حکومت، اظهار کرد: راهبرد کلی جبهه رسانه ای بیگانه درباره ایران تشکیک در هر اقدام سازنده از سوی نظام است که گاهی واکسن و گاه تولیدات صنعتی و موشکی را هدف می گیرد.

وی القای بی تصمیمی و ضعف و مدیریت در تصمیمات کشور را از دیگر اهداف رسانه های بیگانه دانست و تصریح کرد: این ها تلاش دارند مردم را قربانی در مقابل حکومت نشان دهند و در این راستا ابزار آن ها شایعه سازی و بزرگ نمایی اختلافات نظری طبیعی میان مسئولان است.

عبدالهی بی اعتمادی و اضطراب آفرینی را هدف این رسانه ها دانست و گفت: درباره ادعای مضحک آن ها در باره ترامپ، یک خط غربی در داخل کشور زمینه چنین برداشت هایی را ایجاد می کنند.

وی چنین افرادی را کسانی دانست که در قالب استاد دانشگاه یا افراد شبه سیاسی که برخی شخصیت های شناخته شده منصوب هستند [اشاره به زیباکلام و دختر هاشمی] ضمن ابراز خوشنودی از پیروزی ترامپ اظهار نظر های عجیبی کرده اند.

عبدالهی گفت: این ها روند پیش روی رسانه های غربی را تقویت کردند و با فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی این اعای مضحک را به نظر مردم ایران تعمیم دادند.

این تحلیلگر رسانه با بیان اینکه چنین افرادی دیگران را به کاسبی تحریم متهم می کنند ولی خودشان در حقیقت دلال مرگ و تحریم برای مردم کشور هستند، افزود: این ها ادعای آزادی بیان و حفاظت از حقوق بشر و دفاع از مردم دارند.

عبدالهی ادامه داد: از رسانه های بیگانه انتظاری نیست ولی آنچه باید بر آن تامل کرد، خطوط داخلی است که رسانه های بیگانه را خوراک می دهند. این افراد رسما در دانشگاه های ما حضور دارند و پول های فراوان می گیرد و از طرفی القائات خود را به خورد دانشجویان می دهند.

وی افزود: این ها رگ و ریشه غربی دارند و ذائقه غرب گرای خود را به کل ملت ایران تعمیم می دهند.

عبدالهی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه جامعه آماری ما باید در نظر سنجی ها مشخص باشد، گفت: مطالعات اجتماعی دارای روش های مرسوم و علمی است و رسانه های غربی هیچگاه در ارائه آمارها اشاره ای به روش های سنجش مخاطب نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه مشخص نیست رسانه های معاند بر چه اساس، دست به آماردهی در خصوص تمایل مردم ایران به انتخاب شدن ترامپ زده اند، تصریح کرد: اساس مشخص نیست این آمارها وجود خارجی دارد یا خیر!

عبدالهی همچنین به کارکرد رسانه های غربی در ایجاد هراس در مردم کشورمان بعد از شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: این ها می گفتند مبدأ شروه کرونا از قم بوده است و بعدها رسانه ها اعلام کردند شروع آن از فرانسه بوده است.

وی با اشاره به شایع شدن کرونای انگلیسی از کارخانه های واکسن سازی این کشور گفت: رسانه های این ها در سکوت مطلق به سر بردند و در ادامه با دروغ پردازی ادعا کردند ایران بعد از چین بیشترین آمار مرگ کرونا را دارد و وقتی امریکا و کشورهای غربی با صدها نفر کشته رکورد چین را شکستند، باز هم چیزی در این رسانه ها ندیدیم.

عبدالهی اضافه کرد: بی بی سی ترجیح می دهد چشم خود را ببندد و اجازه ندهد مخاطب با واقعیت ها روبرو شود.

دسترسی سریع
رویداد