رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

سردار خادم سید الشهدا در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: نمایش اقتدار پهپادهای جمهوری‌اسلامی در تاریکی مطلق

فرمانده قرارگاه جنوب غرب کربلای نیروی زمینی سپاه از بکار گیری نوعی از پهپادهای سپاه برای اولین بار خبر داد که در تاریکی مطلق قادر به شناسایی و عمل هستند.

1399/11/25
|
15:33
|

سردار احمد خادم سید الشهدا در مصاحبه با برنامه زنده "رویداد" در خصوص شانزدهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص) که در جنوب غرب کشور صورت گرفت، اظهار کرد: از ویژگی‌های این رزمایش این بود که در تایکی مطلق شب ترکیبی از رسته‌های زرهی، توپخانه، پدافند، تکاور، نیروی مخصوص و پهپادهای شناسایی و رزمی و هوانیروز برای اولین بار به موشک‌های جدید مجهز شدند.

وی با اشاره به اینکه موشک‌های جدید سپاه اهداف را با دقت مورد اصابت قرار دادند، به پیچیدگی‌های این رزمایش اشاره کرد و گفت: رزمندگان نیروهای مسلح با اقتدار توانستند این رزمایش را اجرا کنند.

سردار خادم سید الشهدا در رابطه با بازتاب‌های این رزمایش در منطقه و محیط پیرامونی، گفت: بزرگی این رزمایش در سطحی بود که اقتدار جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح ایران به نمایش گذاشته شد و پیچیدگی‌های رزمایش مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بود که هر از چند گاهی جمهوری اسلامی را زیر سوال می‌برند.

فرمانده قرارگاه جنوب غرب کربلای نیروی زمینی سپاه از دیگر ویژگی‌های این رزمایش را عملیات‌های ویژه‌ای دانست که برپا شد و شامل انفجارات و تخریب‌هایی برای نخستین بار بود و در کنار این خندق‌های بزرگی را حفر کردیم.

سردار خادم سید الشهدا برخی دیگر از انفجارات را ناظر بر تخریب گری بر اثر خلاقیت رزمندگان اسلام برشمرد و افزود: توانستیم از پرتاب کننده‌هایی با برد بیش از 80 متر در این رزمایش کمک بگیریم و هوانیروز پهپاد شناسایی و رزمی را به کار گرفت که در تاریکی مطلق اهداف خود را مورد اصابت قرار می‌دهد.

وی گفت: نیروهای جوان و انقلابی ما و یگان‌های ویژه و مخصوص در کنار هم این رزمایش را برگزار کردند.

سردار خادم سید الشهدا همچنین به اقداماتی نظیر محرومیت‌زدایی در حاشیه این رزمایش اشاره کرد و گفت: رسیدگی‌هایی به روستاهای اطراف صورت گرفت.

وی افزود: بسته‌های معیشتی، احداث میدان فوتبال و بیمارستان صحرایی از دیگر از اقدامات بود. این بیمارستان‌ها در خط اول جبهه قادر به اجرای عمل جراحی هستند تا کاهش تلفات در میدان کاهش یابد.

دسترسی سریع
رویداد