رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

استاد دانشگاه صنعتی شریف: در پایبندی به برجام حفظ وحدت زیر پرچم جمهوری اسلامی اهمیت دارد

رسول صدیقی گفت: سیاستمداران تندرو آمریکا دوست دارند که ایران را وارد فاز نظامی کنند بنابراین قراردادهای بزرگ تسلیحاتی با عربستان می‌بندند.

1396/04/26
|
11:15
|

برنامه "گفتگوی سیاسی" با موضوع (بررسی گزارش شش ماهه دوم مجلس شورای اسلامی از اجرای برجام و راهبردهای موثر با بدعهدی‌های آمریکا) با حضورپرفسور رسول صدیقی،استاد دانشگاه صنعتی شریف روانه آنتن شبکه رادیو گفت وگو شد.

رسول صدیقی گفت: آنچه مسلم است و بارها از زبان مسئولان و به ویژه رهبر انقلاب شنیدیم به آمریکا اعتماد نداریم و این یک حقیقت است و باید گفت که آمریکا با کل نظام ما مشکل دارد و این را در برنامه سرنگونی ما مطرح می‌کنند. ضمن اینکه در آمریکا نیز سیاستمداران تندرو با برنامه‌های متفاوت وجود دارند، اگرچه سیاست‌های آمریکایی‌ها به نوعی بوده که همیشه با جمهوری اسلامی نوعی عناد داشتند.

وی افزود: در حال حاضر که ترامپ سکان آمریکا را به دست گرفته به نوعی برخورد و رفتار می‌کند که خود آمریکایی‌ها هم به طور جدی به این رئیس‌جمهور نگاه نمی‌کنند و با دیده طنز به رفتارش نگاه می‌کنند، سیاستمداری که امروز یک سخن می‌گوید و فردا آن را تغییر می‌دهد. برای مثال درباره آب و هوا سخنانی بیان کرده بود که بعدا مسائلی دیگری را مطرح کرد.

این استاد دانشگاه شریف ادامه داد: واقعیت این است که سیاستمداران تندرو آمریکا دوست دارند که ایران را وارد یک فاز نظامی کنند. در حال حاضر قراردادهای بزرگ تسلیحاتی که با عربستان می‌بندند و به ویژه اتفاقاتی که در منطقه پس از برجام در عراق و سوریه رخ داده است، متوجه شدند که سیاست جمهوری اسلامی با همه مسائلی که در خاورمیانه به وجود آوردند و با کمک عرب‌ها داعش درست کردند، به شکل دیگری است و قصد آشوب در منطقه را ندارد و به طور کل روند در دنیا به شکل دیگری و پرهیز از جنگ است.

صدیقی عنوان کرد: واقعیت این است که در گزارش‌هایی که از جمهوری اسلامی در رابطه با برجام اخذ شده، ایران به قراردادش پایبند است. با وجود اینکه برجام اشکالاتی دارد، اما اجرای آن بسیار مهم است و ما باید در اجرای آن همبستگی به خرج دهیم. در حال حاضر با همه مسائلی که در منطقه در حال روی دادن است، حفظ وحدت و همبستگی در زیر پرچم جمهوری اسلامی است.

دسترسی سریع
رویداد