رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

در پی رفع برخی محدودیتها صورت گرفت؛ افزایش تردد با خودروهای شخصی/ بی‌میلی مردم به وسایل نقلیه‌عمومی

رئیس مرکز کنترل ترافیک تهران در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، از کاهش چشمگیر استفاده مردم از وسیله نقلیه عمومی خاصه متروی تهران خبر داد.

1400/07/21
|
14:30
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، سرهنگ مجید رنجبر در پاسخ به چرایی افزایش تراکم ترافیک، اظهار کرد: این مورد را در سطح معابر از ابتدای مهر شاهد هستیم؛ همزمان با شروع ماه مهر، بسیاری محدودیت‌های سطح شهر برداشته شده است.

اماکن تجاری، بازار، مراجعات و تردد خودروهای شخصی از ابتدای مهر ماه افزایش یافته است و استفاده مردم از سامانه حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس کم است.

وی ادامه داد: بسیاری از مغازه‌ها و اماکن عمومی بازگشایی شده است و با افزایش ترددهای عمومی، بر شدت ترافیک افزوده شده است.

رنجبر گفت: مجموعه راهور امکانات و تجهیزات خود را به کار بسته و در حال مدیریت است تا مشکلی ایجاد نشود.

وی همچنین از ایجاد یک گروه ویژه برای برخورد با تخلفات ساکن در سطح خیابان خبر داد و افزود: با توجه به محدودیتِ ظرفیت معابر، تخلفاتِ تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها در حال افزایش است که برای شهر مشکل ساز است.

از آغاز مهر ماه، بنا بر دستور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با این تخلفات به صورت ضربتی برخورد می‌کنیم و یا اگر به راننده‌ای دسترسی نداشته باشیم، خودروها را از طریق جرثقیل انتقال می‌دهیم.

رنجبر در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم با همکاری سایر دستگاه‌ها صورت گرفته است و حمل و نقل عمومی به واقع تاثیر گذار بوده و به کاهش حجم ترافیک می‌انجامد. شخصا از مترو استفاده می‌کنم و بر خلاف سال‌های قبل، همه واگن‌ها جا برای نشستن دارند که نشان می‌دهد عموم مردم از خودروی شخصی استفاده می‌کنند و بهره گیری از وسایل حمل و نقل عمومی همچنان کم است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درخواست از مردم برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی درخواستی معقول است، گفت: این مسئله به مصوبات ستاد ملی کرونا باز می‌گردد و ما به عنوان سازمان خدمات دهنده، موظف به اجرای آن هستیم. ما نمی‌توانیم به مردم پیشنهاد دهیم که به چه نحوی تردد کنند و صرفا باید بحث روان سازی ترافیک را در نظر بگیریم. حال آنکه تمام توان انسانی و امکاناتی را به کار می‌بریم تا وضعیت ترافیک را مدیریت نماییم.

دسترسی سریع
رویداد