رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

چتر خدمات فنی-‌مهندسی ایران بر سر سوریه باز می‌شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو از صدور خدمات فنی مهندسی به سوریه، درپیِ سفر وزیر راه به این کشور خبر داد.

1400/10/26
|
13:56
|

ایری در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" در برنامه "رویداد" با اشاره به قرائت گزارش وزیر راه در صحن درباره طرح جهش تولید مسکن گفت: کلیات کار مورد قبول نماینده هاست و در ادامه کار، از جایگاه نظارتی مجلس و ورود کمیسیون عمران، در خدمت مردم عزیز هستیم.

وی همچنین به پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: این مهم به قانون تبدیل شد تا آب شیرین برای استفاده در این استان، فراهم شود.

به گفته ایری در هفته آتی موضوعاتی چون نظام مهندسی و اصلاحاتِ قانونی آن مورد بررسی قرار می گیرد و قرار است هر یک از اعضای کمیسیون عمران نظرات خود را در این خصوص مطرح کنند.

این نماینده مجلس در خصوص سفر وزیر راه به سوریه گفت: این سفر در رابطه با تعاملات فنی و عمرانی دو کشور بوده است؛ خاصه اینکه ایران بستر مناسبی را برای عرضه خدمات فنی مهندسی در اختیار دارد و توافقات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

ایری به رادیو گفت‌وگو گفت: حضور اعضای کمیسیون در این سفر، باب خیری بود تا به لحاظ عمرانی و فنی به تعامل و ارتباط مشترک کاری دست یابیم.

وی در خصوص احتمال تحقق طرح های عملیاتی ظرف یک سال آینده، گفت: بنده در جریان ریز مسائل نیستم و باید اجازه داد وزیر در این رابطه جزئیات را ارائه دهد.

دسترسی سریع
رویداد