ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

نماینده دولت در ورزش بانوان: خانواده ها نقشی اساسی در گرایش کودکان به ورزش دارند


فرهادی زاد معتقد است خانواده ها نقش بسیار پررنگی در گرایش کودکان به ورزش دارند.

1396/05/22
|
15:30
|

مهین فرهادی زاد نماینده دولت در ورزش بانوان و دبیر فدراسیون ورزش های خاص در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو درباره اهمیت ورزش همگانی اظهار داشت: ورزش همگانی برای همه به ویژه بانوان ضروری است. ورزش باید در فضایی با امکانات لازم انجام شود ضمن این که پرنشاط، ساده، راحت و ایمن هم باشد. این فضا نشاط و شادی را بر پایه سلامت جسمی و روحی برای بانوان به ارمغان می آورد.

او ادامه داد: دختران به دلیل ملاحظات فرهنگی باید در محیط هایی با شرایط خاص ورزش کنند که اغلب ممکن است پرهزینه باشد. در درجه اول این خانواده ها هستند که باید برای کودکان خود برنامه ریزی کنند تا آن ها به ورزش گرایش پیدا کنند و رشد حرکتی مناسبی را داشته باشند.

فرهادی زاد اضافه کرد: خانواده ها برای روی آوردن به ورزش نیازمند انگیزه هستند. زمانی که خانواده بداند فضاهای ورزشی نزدیک، ارزان، راحت، امن و استاندارد هستند خود به خود به سمت ورزش گرایش پیدا می کند.

البته در این راه نیاز به فرهنگ سازی داریم. خانواده و آموزش و پرورش نقش پررنگی در این راه دارند. باید فضایی را فراهم کنیم که کودک از فواید ورزش مطلع شود و خود به سمت ورزش برود.

نماینده دولت در ورزش بانوان درباره حضور بانوان در ورزشگاه ها خاطر نشان کرد: در سالن آزادی با در نظر گرفتن ملاحظاتی می توان زمینه حضور بانوان را فراهم کرد.

اما معتقدم هنوز شرایط استادیوم های فوتبال برای حضور بانوان آماده نیست. در بسیاری از استادیوم آقایان خود دچار مشکلاتی مانند نبود آب خوری ها و سرویس بهداشتی هستند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش