ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

مدیر كل معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان: بانوان شاغل آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند

کرملو گفت: بانوان شاغل به دلیل نداشتن زمان برای ورزش کردن جز آسیب پذیرترین قشرهای جامعه هستند.

1396/05/22
|
12:30
|

پروین کرملو مدیر کل معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو درباره توسعه ورزش همگانی اظهار داشت: یکی از ماموریت های وزارت ورزش و جوانان توسعه ورزش همگانی در بخش آقایان و خانم هاست. برای اجرای این برنامه لازم است در کنار برنامه ریزی وزارت ورزش و جوانان، تمامی دستگاه ها کمک کنند تا این هدف پیش برده شود.

او ادامه داد : بانوان شاغل یکی از آسیب پذیر ترین قشر جامعه هستند. این بانوان به دلیل کمبود وقت، زمانی برای ورزش کردن ندارند. توسعه ورزش در میان بانوان شاغل سلامتی آنان را تضمین می کند و بهره روی و کارآمدیشان را افزایش می دهد. طبق آئین نامه ورزش، کارکنان می توانند در هفته 4 ساعت از وقت خود را با اجازه مدیر به ورزش اختصاص دهند.

این 4 ساعت باید برای بانوان اجباری شود. هدف وزارت افزایش ساعات ورزشی بانوان شاغل در اوقات فراغت است.

کرملو افزود: دختر بچه ها از فقر حرکتی رنج می برند. بسیاری از بانوان و دختران حتی در راه رفتن نیز مشکل دارند. لازم است مهد کودک ها از ابتدا حرکات بنیادین را به کودکان آموزش دهند تا خانم ها در آینده با مشکلی رو برو نشوند.

مدیر کل معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: لازم است هر شهر یک پارک بانوان داشته باشد چرا که بانوان با این خدمات آشنا شده اند و خواستار آن هستند.

برای آن که خانواده ها از امکانات ورزشی استقبال کنند باید محرک داشته باشند. به طور مثال تماشای رویدادهای ورزشی با خانواده یک محرک خوب است.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش