ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

دبیر اسبق فدراسیون كشتی: مدیر جدید باید قادر به تغییرات ساختاری باشد

عارف ربطی گفت: مدیر جدید فدراسیون کشتی باید قادر به ایجاد تحولات ساختاری در فدراسیون باشد.

1398/03/20
|
16:30
|

برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع وضعیت فدراسیون کشتی و با حضور عارف ربطی دبیر اسبق فدراسیون کشتی و ارتباط تلفنی با هوشنگ نصیرزاده نویسنده قوانین کشتی از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

دبیر اسبق فدراسیون کشتی در ابتدا با اشاره به اهمیت انتخابات برای فدراسیون کشتی بیان کرد: تا زمانی که این انتخابات اصلاح نشود مسابقات هم زیر سوال است. لذا این انتخابات باید هر چه سریعتر انجام شود تا افراد شایسته در فدراسیون کشتی مشغول شوند و اقدامات زیربنایی و ساختاری جدید را آغاز کنند.

وی با تاکید بر لزوم تغییر ساختار فدراسیون کشتی افزود: هر فردی که انتخاب می شود اعم از قهرمان جهان و المپیک باید توانایی و شجاعت تغییر و تحول را در ساختار فدراسیون داشته باشد در غیراین صورت نباید وارد فدراسیون شود.

ربطی همچنین بر توجه به شایسته سالاری در انتخابات فدراسیون کشتی تأکید کرد و گفت: هر فردی که کاندید می شود در ابتدا باید برنامه های خود را ارائه دهد و پس از بررسی و تأیید او باید در انتخابات شرکت داده شود.

دبیر اسبق فدراسیون کشتی در رابطه با اصلی ترین اولویت های رئیس جدید فدراسیون اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ها و اقدامات در فدراسیون کشتی بلوکه شده و سرپرست جدید هرچه سریعتر باید اقدامات لازم را در جهت خارج کردن برنامه ها از بلوکه شدن آغاز کند در غیراین صورت فدراسیون بلاتکلیف خواهد بود.

وی ادامه داد: رئیس جدید فدراسیون کشتی باید توانمند باشد و نباید تصور کنیم که یک قهرمان جهان و المپیک و یا آسیا می تواند مربی خوبی باشد چراکه مدیریت امری ذاتی است و اگر بر مبنای قهرمان سالاری اقدام شود فساد شکل خواهد گرفت. مدیر جدید فدراسیون کشتی باید قادر به ایجاد تحولات ساختاری در فدراسیون باشد.

ربطی متذکر شد: ما باید اساس نامه های ورزشی را متناسب با برنامه های نظام و ارزشی کشورمان بنویسیم و فیلا هم باید تأیید کند.

همچنین در ادامه، نصیرزاده در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: متاسفانه در برخی فدراسیون ها یک گروه، نصف به علاوه یک مجمع را در اختیار می گیرند و این خلاف اساس نامه نویسی در دنیاست.

نویسنده قوانین کشتی افزود: کارشناسان ورزشی معتقدند اگر دارای کشتی قوی نیستید حق ندارید در مجمع عمومی یک فدراسیون عمومی رأی دهید.

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد اعضای مجمع متغیر است گفت: یکی از اصول اساس نامه نویسی این است که تعداد دقیق اعضای مجمع نوشته شود اما در ایران وضعیت به گونه ای است که حتی در فوتبال هم نمی توان تعداد اعضا را نوشت. با توجه به اینکه تعداد باشگاه ها هر سال متغیر است تعداد اعضای مجمع نیز تغییر می کند و بنابراین نوشتن تعداد دقیق اعضای آن کار سختی است.

نصیرزاده با اظهار اینکه طبق آخرین اساس نامه ی فرستاده شده به فیلا، مجمع 68 نفر عضو دارد تأکید کرد: ما در ابتدا باید یک اساس نامه برای ساختار هیئت های استانها تدوین کنیم و پس از آن به سراغ فدراسیون ها برویم.

این نویسنده قوانین کشتی یادآور شد: باید از رسول خادم پرسید که آیا اساس نامه ای که به فیلا رفته مصوب مجمع عمومی کشتی ما بوده یا خیر، زیرا ما اساس نامه را با عجله نوشتیم و بدون داشتن مصوبه مجمع به فیلا فرستادیم و فیلا هم ضمن تشکر، ایراداتی به آن گرفت.

نصیرزاده در برنامه "ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو بیان داشت: فدراسیون های ورزشی در ایران جزو موسسات عمومی غیردولتی هستند و این واژه "غیردولتی" گاهی ما را فریب می دهد. به همین دلیل هر اساس نامه ای ابتدا باید توسط هیئت وزیران تصویب شود.

وی تصریح کرد: هیچ فدراسیون جهانی اساس نامه فدراسیون های زیرمجموعه خود را تأیید و تصویب نمی کند و فقط ایرادات آن را متذکر می شود. ما باید اساس نامه ها را طبق قوانین داخلی کشورمان بنویسیم و وزارت ورزش و جوانان با یک اساس نامه قادر به مدیریت پنجاه فدراسیون نیست.

نویسنده قوانین کشتی در خاتمه تأکید کرد: اساس نامه فدراسیون کشتی باید همان اساس نامه قدیم باشد و انتخابات هم با اساس نامه دارای 44 عضو مجمع برگزار گردد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش