ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس رسانه: آئین نامه انتخاب روسای فدراسیون ها اهداف دولت را تامین می کند

زمان آبادی گفت: آئین نامه جدید انتخاب روسای فدراسیون ها بیشتر از منافع ورزش، منافع دولت را تامین می کند.

1396/03/07
|
14:30
|

غلامحسین زمان آبادی فعال رسانه ای در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو درباره وضعیت ورزش بعد از انقلاب اسلامی اظهار داشت: بعد از انقلاب به دلیل نبود نیروی متخصص ورزشی متعهد، شاهد انتصاب مدیران در فدراسیون ها بودیم.

همین موضوع باعث شد 2 اساس نامه در فدراسیون ها وجود داشته باشد. کم کم جامعه بین المللی ورزش به این موضوع آگاه شد و به دلیل عواقب آن به ورزش ایران برای اصلاح اساس نامه ها تذکر داد.

زمان آبادی با اشاره به آئین نامه جدید وزارت ورزش و جوانان درباره انتخاب روسای فدراسیون ها تصریح کرد: باید دید روح حاکم بر این آئین نامه چه چیزی را بیان می کند. آیا می خواهد فرد شایسته ای را در جایگاه مدیریت فدراسیون ها بنشاند و یا فردی را که مدنظر رئیس ورزش است.

چرا در آئین نامه جدید، قهرمانان ملی و دارندگان مدال های المپیک هیچ امتیازی ندارند. این افراد کسانی هستند که با تمام زوایای رشته خود آشنا هستند. باید بگویم آئین نامه جدید در راستای کمک به دولت است و نه ورزش.

فعال رسانه ای بیان داشت: معتقدم متخصصان ورزش باید در راس ورزش قرار بگیرند و بر آن مدیریت کنند. اگر این گونه نباشد پس تاسیس دانشکده های تربیت بدنی و تربیت نیروی متخصص چه فایده ای دارد.

وی خاطر نشان کرد: در هر حال آئین نامه جدید به ورزش ایران کمک می کند تا به آن چه که در دنیا رخ می دهد بیشتر نزدیک شود اما لازم است تغییراتی در آن صورت بگیرد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش