ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

شیرازی پاسخ می دهد؛ آیا انتخابات هیئت فوتبال تهران در بهمن ماه برگزار می شود؟

رئیس هیئت فوتبال استان تهران در مصاحبه تلفنی با رادیوگفت‌وگو برنامه این نهاد برای برگزاری انتخابات در بهمن ماه و پیش از انتخابات فدراسیون فوتبال را تشریح کرد.

1399/10/21
|
12:28
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ برنامه«ورزش بدون ویرایش» با موضوع ارزیابی کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال در ارتباط تلفنی با دکتر حبیب شیرازی، رئیس هیئت فوتبال استان تهران و جواد ششگلانی، رئیس هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی روانه آنتن شد.

شیرازی در ابتدا اظهار کرد: امکان این که انتخابات هیئت فوتبال پیش از انتخابات فدراسیون و در بهمن ماه برگزار شود بسیار زیاد است و امید است وضعیت آن از بلاتکلیفی خارج شود.

وی افزود: فراخوان برای نام نویسی انجام شده است و در حدود 19 نفر برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند. تا هفته آینده اسامی قطعی خواهد شد و پس از آن دعوتنامه از طرف دبیر برگزاری انتخابات به اعضای مجمع و کاندیداها ارسال خواهد شد. در صورتی که هماهنگی های لازم با فدراسیون و اعضای مجمع در مدت زمان مناسب انجام شود انتخابات در بهمن ماه برگزار می شود و در غیر این صورت به زمانی پس از انتخابات فدراسیون موکول خواهد شد.

رئیس هیئت فوتبال استان تهران در پاسخ به پرسش مجری برنامه مبنی بر این که آیا هیئت فوتبال تهران با این وضعیت نامشخص حق رای در مجمع فدراسیون دارد، گفت: بر اساس بند 9 ماده 24 ، اگر انتخابات به هر دلیلی به تعویق بیافتد، حق رای برای رئیس هیئت برقرار است.

شیرازی به ارزیابی شیوه مدیریتی آقای تاج پرداخت و عنوان کرد: هر مدیری نقاط مثبت و منفی در کارنامه کاری خود دارد. در دوران ریاست ایشان به جام جهانی صعود کردیم و موفقیت هایی در فوتبال ساحلی و فوتسال به دست آوردیم که موجب شد برای اولین بار فدراسیون پنج ستاره از فیفا دریافت کند.

وی افزود: گرچه هنوز نتوانسته ایم بخش بزرگی از درآمد حاصل از صعود به جام جهانی را دریافت کنیم اما باید به این موضوع توجه کنیم که حضور در مسابقات جهانی و دنبال کردن میلیون ها نفر یک فرصت بسیار خوب است که مدیریت آقای تاج و سرمربیگری کی روش به ارمغان آورد.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال، تصویب اساسنامه و رضایت فیفا درباره آن را یک گام بزرگ در روند فوتبال کشور دانست و اظهار کرد : افزایش تعداد اعضای مجمع و هیئت رئیسه، در نظر گرفتن تحصیلات و دانش فنی در نام نویسی نامزدهای انتخابات و بسیاری از تغییراتی که ایجاد شده است می تواند زمینه حرکت رو به جلو باشد.

شیرازی در بخش پایانی گفتگوی خود عنوان کرد: انتخابات پیش رو بسیار مهم است و اعضای مجمع باید آنالیز خود را به صورت دقیق و به صورت شاخص هایی بیان و مردم را از آن مطلع کنند.

وی تاکید کرد: نخست این که فرد منتخب باید دارای رزومه قوی باشد تا مقبولیت درخوری برای رای اعضای مجمع داشته باشد. دومین ویژگی فرد منتخب این است که یک برنامه عملیاتی برای کار داشته باشد و اعضای مجمع بر پیشرفت برنامه و اهداف نظارت داشته باشند و آن را نقد و ارزیابی کنند . در نهایت این که رئیس آینده باید به اعضای مجمع درباره کاستی ها و ضعف ها پاسخگو باشد.

**منع قانونی برای حضور بهروان در انتخابات فدراسیون وجود ندارد

در ادامه ششگلانی ، تغییرات اساسنامه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این موضوع نشانگر توسعه و پیشرفت فوتبال است و امید است زمینه ای برای باز شدن درهای فوتبال به روی همه طرفداران و علاقه مندان این رشته ورزشی باشد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا بر اساس قوانین مجمع غلامرضا بهروان می تواند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند، گفت: بر اساس قوانین اساسنامه مشکلی برای این حضور وجود ندارد و اجازه شرکت رئیس هیئت در انتخابات وجود دارد.

رئیس هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: ریاست فدراسیون باید بر عهده کسی باشد که بتواند این سازمان را خود کفا کند چرا که مشکلات اقتصادی کشور اجازه تزریق منابع مالی به فوتبال را نمی دهد.

ششگلانی در بخش دیگری از مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو در واکنش به انتقاد مجری درباره منفعل بودن اعضای مجمع در برابر رخدادهای تلخ و تصمیمات اشتباه فوتبال کشور مانند قرارداد ویلموتس، اظهار کرد: همیشه در جلسات مجمع از هیئت رئیسه فدراسیون درباره علت انعقاد قرارداد و تصمیمات دیگر پرسش و انتقاد شده است، گاهی پاسخ دریافت کرده ایم و در برخی مواقع خیر.

وی درباره گزارش مالی سال های 97 و 98 که مدتی پیش در مجمع مطرح شده است، گفت: در این دو سال مجمع رگیر برنامه های خود فدراسیون بوده است و اقداماتی که برای بخش درآمد و هزینه باید انجام می گرفت، محقق نشده است .در واقع هدف فدراسیون پیشروی بر اساس برنامه بوده است اما اتفاقاتی رخ داده است که از برنامه خارج شده اند.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال تاکید کرد: کسری هایی در گزارش مالی دیده می شد که برخی از آنها منطقی و موجه است.

ششگلانی درباره عدم برگزاری جلسه مجمع فدراسیون فوتبال در سال 98 عنوان کرد: به دلیل مسائل و مشکلاتی که در پی استعفای آقای تاج و کفاشیان وجود داشت مجمع برگزار نشد و پس از آن هم موضوع شیوع ویروس کرونا برگزاری جلسه را به تعویق انداخت.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش