ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

مربی پیشین تیم ملی كشتی آزاد در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: حسن یزدانی بازی محتاطانه المپیک را تکرار نکرد

لایق معتقد است گرچه حسن یزدانی در مسابقات المپیک بسیار محتاطانه عمل کرد اما در نروژ کشتی خود را به نمایش گذاشت و در برابر حریفی که بارها از او شکست خورده بود، به پیروزی رسید.

1400/07/18
|
10:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ رضا لایق، دبیر سابق فدراسیون کشتی و مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » درباره عملکرد تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات جهانی نروژ گفتگو کرد.

رضا لایق در ابتدا ضمن تقدیر از عملکرد کشتی گیران آزاد و آرزوی موفقیت برای فرنگی کاران حاضر در نروژ، بیان کرد: فدراسیون قبلی تلاش کرد اردوهای بسترسازی، کارگاه‌های فنی و مسابقات نونهالان که سال‌های طولانی از تقویم فدراسیون دور شده بود، از سرگرفته شود.

وی تاکید کرد: تمرینات و آماده سازی مطلوب بازیکنان پیش از مسابقات، انگیزه بالایی در آنها ایجاد کرد و موجب به دست آمدن نتایج خوب شد.

دبیر پیشین فدراسیون کشتی با بیان این که مسابقات جهانی امسال به دلیل فاصله زمانی کم با المپیک بسیار ویژه بود، عنوان کرد: سطح کیفی این دوره از مسابقات قابل مقایسه با هیچ یک از رقابت‌های جهانی قبلی نبود.

* ضعف کشتی گیران ایرانی در دفاع

لایق در بخش دیگری از مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو به ضعف ورزشکاران ایرانی در زیرگیری اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیشتر کشتی گیران در دفاع مشکل دارند. به عنوان مثال حسن یزدانی که یک بازیکن تهاجمی است در دفاع ضعیف عمل می‌کند و دلیل موفقیت‌های او حمله‌های پی در پی است.

وی ادامه داد: در چهل روز فاصله میان المپیک و مسابقات نروژ دو اردو برگزار شد و در این مدت امکان نداشت بتوانیم رشد عجیبی در زیرگیری بازیکنان ایجاد کنیم.

* خود باوری لازمه کشتی ایران

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد درباره کشتی حسن یزدانی گفت: گرچه این کشتی گیر در مسابقات المپیک بسیار محتاطانه عمل کرد اما در نروژ کشتی خود را به نمایش گذاشت و علیرغم این که در برابر حریفی بازی می‌کرد که بارها از او شکست خورده بود و تحت فشار روحی قرار داشت، به پیروزی رسید.

لایق با تاکید بر حفظ روحیه کشتی گیران گفت: متاسفانه بازیکنان ایرانی در رویارویی با قهرمانان و ورزشکاران برتر جهان در ابتدا نیمی از انگیزه و روحیه خود را می‌بازند، از این رو کشتی امروز ما بیش از مسائل فنی، به خودباوری نیاز دارد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش